conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Closer to the edge.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anette

Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 24

MesajSubiect: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 8:39 pm

Ma foiam de pe o parte pe cealalta si am enervasem destul de tare avand in vedere ca nu puteam dormi. Ma ridicasem din pat si m-am indreptat spre balcon, am deschis usa si am pasit usor pe gresia rece. Era caldut afara iar in aer adia o briza placuta...m-am apropait de balustrada si mi-am srpijinit coatele de ea privind in sus cerul instelat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 9:11 pm

Deasupra balconului , din bucătărie , balconul unde circula toată lumea , stătea el , el având un balcon propriu , fericit de asta.
Stătea şi el pe balcon , savurând o ţigare -dunhill negru- privind spre cerul cu stele , şi luna ascunsă printre nori , ah , era aşa de liniştit să stai , după ce ai navigat ca un tâmpit pe internet pâna la ora asta;
Somn? Somn nu avea deloc , având în vederă că el se culca pe la ora patru.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://teenspirit.forumotion.com/forum.htm
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 9:15 pm

Adoram sa privesc cerul mai ales cand nu aveam somn, imi oferea o stare de relaxare. Desi nu era frig deloc afara, ma curpinse un fior racoros. Am privit in continuare cerul suspinand adanc, imi venise inspiratia, aveam de gand sa schitez ceva. M-am indreptat spre camera luandu-mi blocul de desen si intorcandu-ma pe balcon. M-am asezat pe gresia rece sprijinindu-mi blocul de desen pe ganunchi incepand sa schitez.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 9:34 pm

Ah din contră el era prea relaxat pentru a îi veni chefu de scris acum , se apucase de un roman , dar nu avea de gând să îl termine prea curând , nu avea o eroină şi în acel roman realist , avea numai băieţi , iar pentru el nu era nicio tipă pe care ar putea să o bage în acel roman.
Tuşi de două ori , ţigăriile fiind cauza , eh ~ acum la el nu mai conta absolut nimic din chestia asta , ori că mai tuşea ori că nu pentru el era tot una.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 9:37 pm

Auzisem un sunet ciudat, semana a tuseala dar nu putea sti sigur acand in vedere ca vedea de sus. Mi-am ridicat privirea spre balcoinul de deasupra si nu stiam sigur daca ar trebui sa o fac sau nu, dar am spus un "Hey!" scurt, apoi mi-am continuat schita crezand ca cine era deasupra ori nu ma auzise, ori chiar nu avea ce discuta cu cineva ca mine.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 9:54 pm

Cum stătea rezemat de balustrada balconului , auzi o voce caldă apropietă de persoana lui; Realiză rapid că aceea voce era defapt a unei tinere ce se afla pe balconul bucătăriei , îşi îndreptă privirea spre tânăra ce părea că schiţează ceva pe un blog de desen , interesant.
Aruncă chiştocul ţigării printre copaci , stingându-se rapid.
-Salut. murmură acesta privind-o pe fată aplecat pe balcon.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 9:58 pm

Am privit iar in sus observandu-l pe tipul care statea in mansarda. I-am zambit cald, apoi l-am salutat gesticuland cu mana. Peste putin timp, m-am apucat de schitat fara sa mai spun nimic. Am stat si m-am gandit, apoi mi-am spus ca nu ar fi frumos sa mai spun nimic asa ca in timp ce schitam l-am intrebat.
- Si ce mai faci?
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 10:01 pm

Pauză...timp de câteva secunde era linişte , eh era frumos , nu aveai ce spune , apoi se reauzi vocea tinerei.
Privi spre cer , mormăind apoi cu tonul său non-şalant.
-Mă relaxez şi privesc stelele.
-Dar tu? întrebă şi el îndreptându-şi privirea spre fată.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 10:04 pm

Continuam sa schitez pana cand i-am auzit vocea raspunzandu-mi la intrebare. Am zambit pentru mine si apoi i-am raspuns la randul meu.
-Ma relaxez si desenez stele.
Scurt si la obiect.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 11:07 pm

-Uuu vreau să văd. spuse ridicându-se de pe balustrada din fier , ieşind cu rapiditate din mansardă , coborând rapid şi scările , ajungând în bucătărie , apoi pe balcon lângă tânara blondă.
-Ah , salut din nou.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 11:09 pm

L-am auzit ca deschisese usa de la mansarda lui, probabil ii lua ceva timp pana asa ajunga pe balcon langa mine, dar spre surprinderea mea ajunsese foarte rapid. Cand ma salutase doar i-am zabit cald si i-am aratat ce desenasem.
-Cum ti se pare? l-am intrebat privindu-i cu atentie reactiile.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 11:21 pm

Gâfâi uşor , două secunde , probabil pentru că alergase pe scări că tâmpu'. Observă că fata îi arătă desenul ei , un desen artistic în creion. Luă planşa în mână , privind cu uimire şi admiraţie faţă de desen.
-Pur şi simplu este genial. mormăi continuând să studieze fiecare colţişor , fiecare detaliu al desenului.
-Ai talent. îi întinse fetei planşa înapoi.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 11:31 pm

L-am privit in timp ce-mi admira desenul, lucru cu care eram obisnuita de ceva timp.
-Merci...i-am spus zambindu-i luand plansa inapoi.
-Asta nu prea e nimic, sa vezi ce am la muzeu...i-am spus referindu-ma nu la cum desenez, ci la cantitatea de opere expuse.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 11:36 pm

-Interesant. E ceva dacă ai expuse şi la muzeu. zâmbi scurt , apropiindu-se de balustrada groasă din cărămidă -probabil- ; se aşeză cu fundul pe ea , scoţând pachetul de dunhill negre , aprinzându-şi o ţigare.
-Presupun , că faci bani mulţi.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Joi Aug 12, 2010 11:49 pm

Am privit un timp plansa, apoi am lasat-o pe gresia racoroasa ridicandu-ma in picioare apropiindu-ma de el si sprijinindu-mi coatele pe balustrada.
-Destui cat sa-mi asigura un trai bun...i-am spus zambindu-i.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 1:01 am

O privi pe fată cu atenţie , trăgând câte un fum din ţigare , câte un fum adânc.
- Pot spune că în privinţa asta ne asemănăm. mormăi privind spre acoperiş , dar defapt privind în gol , având şi ţigarea în gură.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 4:05 am

L-am privit cateva momente...apoi i-am spus soptit.
-Nu te cunosc asa bine, cu ce te ocupi? l-am intrebat vrand in gandul meu sa incep un interogatoriu. Pana sa-mi raspunda l-am intrebat daca imi poate da si el o tigara, uitasem pachetul in casa.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 4:41 am

-Păi scriu romane. răspunse acesta , desfăcând pachetul de Dunhill negru , întinzându-i fetei pentru a se servi singură cu o ţigare.
El fuma mai mult ţigări negre , erau mai tari , dar aveau un gust de fructe , gen cireşe.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 6:40 pm

In timp ce mja serveam cu o tigara, ce-i drept, imi placeau Dunhill negre, mai ales din cauza gustului usor dulce. Mi-am aprinso, apoi l-am privit foarte fascinata.
-Romane...stii, am scris si eu unul odata, dar m-am oprit. Admir foarte mult oamenii care scriu.I-am spus zambindu-i in timp ce trageam in piept fumul acela dezgustator.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 6:55 pm

Îşi retrase pachetul de ţigări , după ce tânara se servise cu o ţigaretă , pe care o aprinsese , îşi băgă în buzunar pachetul şi apoi auzi acel lucru ; că admiră scriitorii de romane , frumos.
-Drăguţ. Eu scriu romane de ceva vreme , dar unul îmi ia cam un an doi. Mie greu să găsesc eroii potriviţi. murmură amintindu-şi că încă era în căutarea unei eroine.
Din romanele expuse de el , toate erau de tineret , toate fiind reale şi nu ficţiuni , plus făcea bani buni din ele.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 7:03 pm

L-am privit cu atentia in timp ce-mi povestea despre ceea ce facea. Mi se parea foarte interesant mai ales ca eram o mare iubitoare de carti. L-am privit in timp ce dadeam fumul afara.
-Sunt curioasa de felul meu...as vrea sa citesc o carte de-a ta...
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 7:14 pm

Îi plăcea când cine îl asculta cu atenţie. Iar atunci când auzi de
-Cine ştie , poate dacă îmi faci o vizită o să ai şansa să îţi dau sau să îţi împrumut o carte de'a mea. mormăi pe un ton oarecum pervers , în mintea sa gândindu-se la tâmpenii.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 7:21 pm

L-am privit ceva timp apoi mi-am mutat privirea uitandu-ma spre cer aruncand tigara in cele din urma. Apoi l-m privit din nou pe baiat ranjind usor pervers auzind cele spuse de el.
-Realizezi ce pervers suna cand ai spus asta nu? l-am intrebat mai mult retoric. Si da, probabil ams a vin pe la tine, dar numai de dragul cartii.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 7:49 pm

Rânji scurt ,realizând cât de deşteaptă era fata , imediat îşi dădu' seama de tonul pe care pronunţase aceea propoziţie.
-Mmm...poate îmi dau seama. Poate nu. Sau poate a fost din'adins. râse scurt aruncând jos chiştocul ţigării.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   Vin Aug 13, 2010 8:57 pm

Am chicotit scurt intorcandu-ma si sprijinindu-ma su spatele de balustrada in timp ce imi incrucisasem bratele la piept uitndu-ma in sus.
-Iubesc sa privesc cerul...i-am spus oftand scurt.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Closer to the edge.   

Sus In jos

Closer to the edge.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Camin :: Balcon-
Mergi direct la: