conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Smells like teen spirit.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Daniel Alexander.

Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 24

MesajSubiect: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 9:04 pm

Ora 20.30.
Stătea întins pe salteaua joasă pe care o avea drept pat , privind tavanul apropiat chipului săi -stătea în mansardă- , da în mansardă pentru că aşa în plăcea lui , întotdeauna vorbea cu administratorul să aibă el mansarda aia nenorocită care îl atrăgea aşa mult.
Se ridică , stând în şezut , aprinzându-şi o ţigaretă , trăgând un fum adânc , privind spre birou spre toate caietele şi cărţile pe care trebuia să le citească/completeze cu diferite chesti , toate legate de matematică , fiind corijent la această materie , dar nu prea îi păsa , nu prea se omora cu învăţatul , deşi trebuia să treacă , o făcea din silă în ultimele zile ale şcolii , nu rămăsese repetent decât o dată , când directoarea şi-a luat o înjurătură urâtă din partea lui.Ciudat , căci el era o fire foarte calmă , extrem de calmă , dar atunci când vrea să fie lăsat în pace mai bine taci.
Avea o cameră uşor aglomerată , multe cărţi într-o bibliotecă mică şi înghesuită , postere peste postere , cu diferite trupe de rock , fiind un fan al old skool-ului , haine? Hainele erau şi ele aglomerate pe un scăunel cu spătar , dar el era un tip mai curat , nu avea haine peste tot ; într-un mic colţ apropriat ferestrei din acoperiş , pe unde puteai observa stelele cu uşurinţă , se afla un mini frigider plin până peste cap cu suc , alcool şi dulciuri.
Ah , şi la urmă , ceea ce era cel mai relaxant , balconul. Pe balcon nu era decât un scaun şi o măsuţă din lemn micuţă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://teenspirit.forumotion.com/forum.htm
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 9:10 pm

Spre disperarea mea iesisem din camera, nu mai suportam caldura aceea ingrozitoare si foarte ciudat, ma asezasem pe jos, in dreptul camerei mele. Nu eram genul de persoana care sa ciocaneasca la usile oamenilor zambind fals si spunand cu un aer ipocrit : "Buna, vrei sa fim prieteni?". Nu, absolut deloc, doar ca locul unde ma mutasem mai nou, imi provoca o stare de curiozitate destul de aprinsa, asa ca m-am indreptat spre mansarda, in gandul meu, cine poate locui acolo? Nimeni.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 9:17 pm

Umm , mda cine putea fi acolo în dreptul uşii , haide , cine credea că stă cineva la mansardă? Eh şi totuşi , era mulţumit că acel cineva nu dăduse buzna ca un prost crescut. Se ridică cu muultă lene de pe saltea , având încă ţigarea în mână , nepăsător , desculţ , îmbrăcat cu pantaloni scurţi şi un tricou cu Metallica , în mansardă era mult mai răcoare ca în alte locuri , dar nu atât de răcoare să faci ţurţuri , nici vorbă , dar era şi acolo cald.
Apăsă cu putere pe clanţa , deschizând uşa mititică pe care o deţinea , privind apoi blonda din faţa lui , ochii mărindui-se şi făcându-se jucăuşi.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 9:21 pm

Am facut ochii mari tinand mana langa capul meu vrand sa ciocanesc cand deodata, spre surprinderea mea, cineva deschise usa. Aha! Deci cineva chiar locuia acolo, putin dubios, ce-i drept, dar cumva imi placea ideea, nu toata lumea trece pe acolo ciocanindu-ti in fiecare zi sa-ti zica " Buna frumosule, hai sa facem din noapte zi" sau ceva de genul. I-am zambit scurt, apoi i-am spus.
-Scuze de deranj, nu stiam ca stai aici...am sa plec! i-am spus facand un pas spre partea din care venisem.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 9:40 pm

Pragul uşii era destul de jos , dar cum treceai de el era destul de înalt , încât Daniel nu dădea cu capul de tavan , şi nah , 1.80 merge , ne?
Scăpăt un mic pufăit spre chicot auzind că fata vroia să plece , eh , în unele momente nu îi strica şi lui puţină companie , desigur dacă îi plăcea aceea companie. Dădu' scurt din umeri , ţigarea uşor uşor fumându-se singură .
-Stai , dragă. Nu deranjezi. zâmbi foarte scurt , pentru a încerca totuşi să pară mai de treabă să fie un tip mai obişnuit. Intră dacă doreşti. mormăi scurt îndepărtându-se de pragul micuţ al uşii , scrumând ţigarea pentru a nu da pe parchet scrumul.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 9:52 pm

Mi-am intors privirea spre el si i-am zambit strengareste. Eram foarte curioasa sa vad cum arata interiorul mansardei asa ca nu am putut sa-l refuz avand in vedere ca el era cel care mi-a spus ca nu deranjez asa ca am intrat inauntru.
-Nu te superi dqaca fumez si eu, nu? l-am intrebat surazand.

Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 9:59 pm

Schiţă un scurt rânjet privind-o pe tânără.
-Absolut deloc. răspunsese acesta , nu avea de ce să se supere o dătă ce el fuma , ah era obişnuit cu genul acela de fete care se strâmbau la mirosul unei ţigări , acum era puţin ciudat , să vezi şi să cunoşti o tipă fumătoare.
-Curiozitatea? întrebă , gândindu-se că ăsta era motivul pentru care fata venise în mansardă.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 10:02 pm

I-am zambit dulce, apoi mi-am scos din buzunar pachetul si bricheta si mi-am aprins o tigata tragand adanc in piept."Trebuie sa scap de obicei" mi-am spus, apoi mi-am intors privirea spre cea a baiatului ascultand intrebarea si gandindu-ma la raspunsul pe care sa i-l dau, dar in loc sa ii raspuns, am dat involuntar din cap in sens afirmativ.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 10:26 pm

Am luat acel ''dat din cap involuntar'' drept un da. trase un scăunel aşezându-se pe el , făcându-i semn cu privirea şi fetei să se aşeze pe scaun sau pe saltea unde vrea ea.
-Eu sunt Dani sau Alex , depinde cum preferi tu. murmură , prezentându-se rapid , primul cam ca de obicei , era şi curios care era numele fetei.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 11:01 pm

L-am privit cateva secunde asezandu-ma pe saltea, parea comfortabila. M-am intins in timp ce-mi terminasem tigara si am privit spre tavan.
-Anette! Poti sa-mi spui Anne...i-am spus zambindu-i.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 11:12 pm

Se făcu' mai comod pe scaunul din lemn , şi continuă să o privească pe fată , auzindu-i apoi numele fetei , zâmbind scurt şi spuse:
-Încântat să te cunosc Anne.
Drăguţă fata , eh , începea să îi placă destul de mult tipa aceasta blondă.
-Vrei să dau drumul la muzică? întrebă având la îndemână laptop-ul.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 11:19 pm

L-am privit, avea un zambet simpatic, iar tipul parea foarte e treaba.
-La fel! i-am raspuns surazand, apoi il aud punandu-mi o intrebare.
-Muzica? Sigur, de ce nu...urasc linistea. i-am spus ridicandu-ma in sezut ghemuindu-ma pe salea, era chiar comoda.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 11:30 pm

Îşi îndepărtă bretonul din ochi , privind play-listul său.
-Ce gen de muzică asculţi? întrebă ca să ştie ce să pună , deşi era sigur că asculta rock , vroia să fie perfect sigur de acest lucru.
''Ah ce prost sunt.'' replică în sinea sa ridicându-se de pe scaun , deschizând uşa mini-frigiderului.
-Vai vai. Am uitat . Cu ce te servesc? întrebă privind-o.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Joi Aug 12, 2010 11:41 pm

Ii auzisem indrebarea, ce-i drept parea ca asculta acelasi gen de muzica, ceva de genul rock, subgenuri si toate cele, iar exact atunci cand sa raspund, se ridica de pe scaun si fuge spre bucatarie deschizand minifrigiderul sau.
-Um nu merci, un pahar de apa e de ajuns...i-am spus chicotind fara sa-i mai raspund la prima intrebare.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 12:19 am

Doar atât? Un pahar de apă? Ah.
-Nu bei alcool? întrebă curios , luând din mini-frigider o sticlă de apă rece , privind-o pe fată , luând un pahar din vitrina micuţă a bibliotecii , punându-i fetei apa într-un pahar.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 12:23 am

Priveam in alta parte in timp ce el isi facea treaba desi ascultam fiecare sunet si stiam cumva de ce face.
-Ba da, sunt chiar o betiva amatoare de felul meu, dar ieri am baut destul si azi am zis ca iau o pauza...
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 12:59 am

-Ah păcat. Înseamnă că o să savurez singur această sticlă de vodkă. oftă scurt , luând din acelaşi loc cu paharele o sticlă de Stalinska , ridicând-o uşor pentru a o ispiti pe fată. Avea acest obicei , oarecum prostesc , de a ispiti fetele cu orice tâmpenie.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 4:02 am

Am baut rapid din paharul meu, apoi ma uit spre sticla aceea de Stalinkaia si vai ce pofta imi facea. Pentru cateva momente am facut fudula si tot intorceam capul cat timp o tinea sus pana cand intr-u moment am izbucnit.
-Da! Vreau!am spus incepand sa rad.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 4:26 am

Continuă să clatine sticla , până când auzi ''da ! vreau!'', îi era de ajuns.
-Da să şti că e foarte tare. E stătută. râse scurt , şi avea multă dreptate în ceea ce tocmai spusese . Luă două păhărele de shot-uri le puse pe un scaun mic şi turnă vodkă.
-Fetele primele.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 4:32 am

Am chicotit usor luand paharelul de shot dandu-l rapid pe gat. Am simtit asa o arsura amestecata cu menta, dar era un gust care-mi placea la nebunie. Dpa ce l-am baut, l-am privit pe baiat ranjind strengareste asteptand sa bea si el.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 4:49 am

Luă păhărelul de shot în mână , nici nu îl privi două secundă , căci îl dădu' sec într-o secundă , o clipită mai bine spus. Ce gust , colţ de rai , tare dar foarte bun.
-Ah , al dracu' de bun. murmură acesta zâmbind mai turnând un rând.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 6:36 pm

Am inceput sa chicotesc cand baiatul incepu sa spuna ca e al dracului de buna. Ce-i drept asa era sis incer, nu te puteai satura doar dintr-o inghititura. M-am uitat la baiat facand o expresia destul de copilaroasa.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 6:46 pm

-Ce zici? Bem toată sticla? întrebă el , dând drumul play-listului , începând cu ''Bullet for my valentine - hit the floor''.
-Dacă nu'ţi place muzica poţi să îmi spui că nu mă supăr. replică acesta privind-o pe fată , dând apoi sec pahărelul de shot cu vodkă.
Sus In jos
Anette

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 6:52 pm

Am ranjit strngareste cand a pomenit sa bem toata stilca, lucru care mi-a placut din prima, iar in secunda urmatoare a dat drumul la playlist, una din melodiile care imi placeau foarte mult.
-Stai calm, ti-am spus ca ascultam acelasi gen...i-am spus scotandu-i limba copilareste in timp ce mai umpleam paharelul cu vodka.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   Vin Aug 13, 2010 7:04 pm

Se cam plictisise de acele păhărele inutile , aşa că întinse sticla spre fată , să bea direct din sticlă , eh na , acum ce vroiai să facă , ori că bea din pahar , ori din sticlă tot acelaşi căcat era.
-Argh. Nu scoate limba! Poate că şti ce fac eu dacă scoţi limba. murmură rânjind observându-i limba fetei.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Smells like teen spirit.   

Sus In jos

Smells like teen spirit.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: