conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Whispers in the dark

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Shin

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Whispers in the dark   Joi Aug 12, 2010 10:47 pm

Era noapte, cam miezul noptii. Eram imbracat intr-o pereche de blugi si un tricou, ambele de culoare neagra. Eram in cimitir. De ce? Habar nu aveam. Nici nu stiam sigur cum ajunsesi aici. Imi amintisem ca am iesit din casa, m-am dus in club si m-am drogat, apoi m-am trezit in cimitir. Ciudat... oricum sigur era de la droguri. Am inceput sa ma plimb printre morminte, dar m-am plictisit.M-am asezat pe jos, sub un copac, cu spatele lipit de el. Mi-am aprins o tigara si am inceput sa o fumez, uitandu-ma prin jur.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Joi Aug 12, 2010 11:02 pm

Imi placea sa imi petrec timpul prin cimitor,noaptea,caci era mult mai relaxant.Veneam acolo pentru ca ma simteam in siguranta.Ce om normal s`ar simti in siguranta intr`un cimitir?M`am urcat cam greu intr`un copac,pentru ca era cam inalt,mi`am gasit pozitia acolo si am inceput sa privesc cerul impreuna cu luna si stelele,ce peisaj frumos,demn de fotografiat,dar de unde aparat?Am simtit un miros de tutun,de la mine nu venea pentru ca nu obisnuiam sa fumez,poate doar sa beau ..dar asta foarte rar.Am privit sub mine,caci de acolo venea fumul si mirosul,observand o persoana ce statea lipita de trunchiul copacului.Am incercat sa nu fac prea mult zgomot,imi placea sa spionez.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Joi Aug 12, 2010 11:20 pm

Priveam prin jur, nimic interesant. Niciun semn de viata.Ce minte puteam avea, ce semn de viata intr-un cimitir? Prin definitie nu se gasea nimica viu, poate doar niste insecte. Plus ca oamenii intregi la minte nu-si petreceau noaptea in cimitire. Ridic din umeri, era clar, nu aveam pe cine sa intalnesc pe aici. Imi aduc picioarele intr-o pozitie turceasca. Continui sa-mi fumez tigara si-mi scot telefonul din buzunar, incercand sa caut niste muzica.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 12:28 am

M`am foit putin ca sa imi gasesc un loc mai bun,incercand sa imi opresc respiratia ca sa nu ma auda.Ce minte aveam si eu,daca nu ma auzise pana acum sigur nu imi auzea respiratia,dar la cum gandeam,mi`am oprit`o,stand cu gura inchisa,in acelasi timp tinandu`mi si mana la nas.Dupa ceva timp nu am mai putut rezista,asa ca mi`am deschis gura sa iau o gura mare de aer.Am inceput sa inspir si sa expir mai des,ascunzandu`ma printre frunze,dand de un paianjan.Creaturile alea ma speriau,insa am incercat sa ma abtin.Noroc ca nu incepusem sa tip ca o fetita,insa m`am foit sa scap de el,pana la urma dandu`l jos.Cand sa privesc unde a cazut,era exact pe umarul baiatului,urcand spre fata.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 3:23 am

Mi-am continuat tigara, dar nu am gasit o melodie. Defapt aveam multe dar niciuna nu se potrivea cu atmosfera de aici si preferintele mele. Vroiam una mai linistita, dar de unde. Aveam numai rock si screamo. Oftez. Imi termin si tigara si o sting de pamant apoi arunc chistocul. Cand vreau sa ma ridic simt ca ceva imi aterizeaza pe umar. Intorc capul si vad un ghemotoc negru cu multe picioare.Fac ochii mari cand realizez ca era un paianjen si se intrepta si spre fata mea. Sar in picioare, tipand. Incep sa sar de colo-colo, tipand si incercand sa-l dau jos. Reusesc intr-un final si ma calmez. Imi era frica de paianjeni. Ciudat pentru un baiat dar asta e. Uram aceste chestii. Imi pun mainile pe genunchi, stand aplecat si inspirand greu.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 3:36 am

Observandu`i reactia am inceput sa bufnesc in ras fara sa ma mai pot opri.Felul in care topaia sa scape de acel paianjen si cum tipa ma amuza foarte mult.Mi`am dus mainile pe burta pentru ca de la atata ras incepuse sa ma doara,nemaitinandu`ma de nicio creanga.Brusc m`am dezechilibra,insa am avut timp sa imi schimb pozitia ca sa nu cad la pamant.Exact in momentul ala tipul s`a oprit,poate scapase de el..sau poate reusise sa se calmeze.M`am dat jos din copac,aparand in fata lui,privindu`l cu un chip straniu,insa nu am rezistat mult timp sa stau asa pentru ca iar ma apucase rasul.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 3:39 am

Trageam adanc aer in piept amintindu-mi ceva. Cand tipam si saream din cauza paianjenului, auzisem niste rasete. Atunci nu le bagasem in seama caci na, eram ocupat cu un ghemotoc negru ce nu ma lasa in pace. Cand vreau sa ma uit in copac vad ca cineva coboara din el. Imi indrept spatele privindu-l pe baiat. Acesta a inceput imediat sa rada. Prima data m-am incruntat, dar apoi mi-am dat seama ca trebuie sa fi fost foarte amuzant sa ma vada ca inainte. Mi-am imaginat ce fel aratam si am inceput si eu sa rad.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 3:44 am

Radeam amandoi ca niste idioti,cel putin eu.Nu ma puteam opri pentru ca el tot continua sa rada,iar eu nu imi puteam inchide gura.Cel mai mult ma amuza rasul lui,pentru ca daca s`ar fi oprit sigur as fi incetat si eu.Din nou ma durea burta si mai mult,si maxilarul.Rasul era un adevarat drog,asa ca am decis sa ii pun capat,ducandu`mi mana la gura.Mi`am inchis si ochii ca sa nu il mai vad,dar tot ii auzeam hohotele de ras.Am incercat sa ma concentrez si sa nu il bag in seama,reusind intr`un final.Mi`am deschis ochii si l`am privit,dandu`mi si mana de la gura.
-Asta a fost tare!am constatat,ranjind ca un copil.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 3:50 am

Radeam amandoi, ca doi prosti, doi idioti. Cum puteam frate sa radem in cimitir? Ok... aici lumea de obicei plangea, se smiorchaia si chestii deastea, dar noi... noi radeam in hohote. Frate, ce putea sa faca un paianjan handicapat. Era ciudat, m-am hotarat: termin rasul. Nu o puteam tine la nesfarsit,ce naiba. Observ ca si el dorea sa se opreasca. Si-a inchis ochii, si-a dus mana la gura. Trag adanc aer in piept si numai rad.Cand ii aud replica ma apropii serios de el, privindu-l cu ura, de parca vroiam sa-l omor. Era teatru, dar stiam foarte bine sa joc teatru, jucasesi in piese cand fusesesi mic. Ajung in fata lui si-l privesc in ochi. Stau putin cu acea privirea demonica apoi imi apare un zambet dulce pe fata si mi se domoleste si privirea, acum era calda si copilaroasa.
-Aha. mormai amuzat. Deci sa inteleg ca tu m-ai atacat?chicotesc.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 3:58 am

Pana la urma se oprise si el,ceea ce era un lucru bun.Acum domina tacerea,il puteam observa cum se apropie incetul cu incetul de mine,imi dadea fiori acel chip serios al sau,de parca ar fi vrut sa ma omoare.Oricum locul era potrivit,mult mai potrivit decat sa ne uitam unul la altul si sa radem.Cand ajunge destul de aprope de mine,singurul lucru la care ma gandeam era ca va incepe sa ma ia la bataie din cauza paianjenului,insa nu a fost asa.Un zambet dulce ca de copil ia aparut pe buze,facandu`ma sa chicotesc.
-Nu eu te`am atacat,eu l`am pus sa te atace,i`am zis,scotandu`i limba.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 4:10 am

Era logic ca el nu era atacatorul. Defapt stiam dar aveam sa-l invinuiesc ca el e atacatorul, indiferent ce avea sa spune. Pana la urma a raspuns si am chicotit la auzul vorbelor sale.Dau negativ din cap.
-Gresit. scot limba la el. Tu l-ai pus sa ma atace, el era doar o papusa, deci rezulta ca tu m-ai atacat. scot limba la baiat.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 4:17 am

Auzindu`i replica,mi`am dus mainile in san si m`am bosumflat.Cum putea sa ma contrazica ?Eu defapt nu aveam nimic de aface cu asta.Paianjenul ma speriase asa ca am incercat sa scap de el dandu`l jos.Era problema lui ca el cazuse tocmai pe umarul baiatului.
-Hmm,fie,cum spui tu,i`am zis,cedand micutului joc pe care nu doream sa il incepem.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 4:25 am

Reatia sa m-a facut sa chicotesc. Luase totul in serios se pare?L-am privit atent, asteptandu-i raspunsul. Cand am auzit ca mi-a dat dreptate, ca imi cedase, am zambit satisfacut. Oare de ce nu continuase? Ar fi putut sa ma contrazica, caci oricum si eu cedam destul de repede, poate prea repede.Vroiam sa continui subiectul cu micul nostru ghemotoc negru, dar m-am abtinut, nu credeam ca el doreste. Defapt eram sigur ,dupa raspunsul sau, ca nu mai vrea.
-Si ai venit aici sa-ti vizitezi mormantul?il intreb ironic.
Stiam ca exista oameni care-si cumparau loc de veci de cand sunt in viata, dar tipul nu parea o astfel de persoana.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 4:33 am

Am luat loc..pe jos.Unde alt undeva?Ca in copac nu ma mai puteam urca si oricum nu mai voiam sa mai dau de un alt ghemotoc negru si infiorator.Mi`am ridicat capul asupra lui,facand ochii mari.Sa`mi vizitez mormantul,auzi la el,de parca asi fi avut peste 40 de ani.
-Nu,nu cred ca voi muri asa repede,asta daca nu ar incerca cineva sa ma omoare ca de fumat nu fumez si nici nu ma droghez,i`am zis calm,facandu`i semn sa se aseze si el.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 4:40 am

Il privesc atent, era dragut tipul. Oare ce avea sa zica daca ar afla ca-s gay?Am observat ca si-a ridicat privirea si ochii nostri s-au intalnit. Am chicotit. Facea apropouri la faptul ca eu fumez? Plus ca mai si droguri din cand in cand? Cum ar fi azi. Ma asez turceste, in fata lui, privindu-l.
-Faci apropo la faptul ca fumez si ma droghez?ii zic scapandu-ma cu ultima parte.
Uitasem ca el nu avea de unde sa stie ca eu ma drogasem mai devreme.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 4:48 am

Continuam sa il privesc zambind,apoi l`am observat ca incepuse sa chicoteasca,dar nu stiam exact de ce.Poate se gandea la ceva,de unde sa stiu eu?Nu citeam mintile sau gandurile oamenilor,insa mi`ai fi placut.Atunci cand s`a asezat langa mine,mi`am dus mainile la spate ca sa ma sprijin in ele,privind in fata.Cand a zis ca fumeaza nu am reactionat cine stie cum,dar cand am auzit ca se si drogheaza,inima mi se oprise in loc,nemaiputand sa imi intorc capul spre el.Deci eu tocmai stateam langa un..drogat?Cred ca eram in pericol,cine stie cum ar fi putut reactiona.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 4:57 am

Observ ca nu reactioneaza intr-un fel anume, defapt nu reactioneaza deloc. Il privesc ciudat, ridicand o spranceana. Era in regula cu asta sau nu? Nu-mi putea da seama ce era in mintea lui acum. Tare as fi vrut sa stiu ce gandeste, daca era de bine sau nu. Mi-am dus mainile in spate, pentru a ma sprijini in ele. Am ridicat privirea spre cer. Nu avea de gand sa rup tacerea, poate baiatul se gandea la ceva importat si nu vroia sa fie intrerupt
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:00 am

Vazand ca nu spune nimic am crezut ca e doar o gluma si voia sa distinga putin atmosfera,sau doar sa ma sperie pe mine,asa ca m`am calmat imediat,uitandu`ma spre el.
-Daca stiam ca ar fi fost adevarat cred ca ti`as fi dat o palma peste fata,i`am zis,scotandu`i copilareste limba.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:04 am

Cand aud ca incepe sa vorbeasca imi cobor privirea spre el.
-Atunci ar trebui sa ma lovesti!zambesc. Nu am glumit, chiar iau droguri, dar nu foarte des.ii spun fiind sigur ca se referea la faza cu drogurile.
Pe langa faptul ca recunoscusem ca iau droguri, am adaug si faptul ca nu le iau des. Oare de ce? De ce vroiam ca el sa stie? Mai aveam putin si-i spuneam ca ma drogasem mai inainte, dar ma oprisem la timp.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:08 am

Cand a zis ca trebuie sa il lovesc nu mi`am dat seama la ce se referea,dar continuarea replicii lui m`a facut sa imi ridic palma si sa il lovesc,nu foarte tare,dar nici prea incet.
-Tu..chiar esti nebun! i`am zis,facand ochii mari,retragandu`mi imediat mana.
Acum ma asteptam la orice,la o palma..sau..altceva.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:13 am

L-am privit atent, vazand ca-si ridica mana. Eram sigur ca avea sa ma loveasca. Nu a trebuit sa astept mult caci palma lui a facut contact cu obrazul meu. Bine ca nu daduse tare. Mi-am dus mana peste locul in care ma lovisem. Il simteam fierbinte, mi-am dat seama ca se inrosise totusi. Cand i-am auzit si remarca am suspinat. Cum de pateam mereu la fel? Aveam "norocul" sa primesc cate o palma cand recunosteam ca ma droghez. Mi-am dus mana inapoi in spate, sprijinindu-ma iar in ambele palme.Ridic din umeri.
-De ce? Sunt multi oameni care se drogheaza. Fiecare o face dintr-un motiv anume si deobicei acele motive is puternice. ridic iarasi din umeri.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:16 am

Il priveam oarecum speriat de frica sa nu imi intoarca palma sau sa ma priveasca iarasi cu acei ochi infricosatori,insa nu a facut`o.Isi reluase pur si simplu locul ca inainte,asta m`a facut sa suflu usurat,relaxandu`ma.Imediat a venit si ointrebare,apoi cateva replici ciudate.
-Ah,da?Si motivul tau care e?
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:18 am

Oftez cand ii aud intrebarea. Eram sigur ca asta avea sa zica.
-Crezi ca spun totul despre mine la orice persoana ce o intalnesc?ii raspund cu o intrebare.
Nici macar numele nu il stiam si se astepta sa-i zic motivele pentru care fumez? Creca glumea, nici daca l-as fi cunoscut nu i-as fi zic.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:26 am

Il privesc,incruntandu`ma usor.
-Pai,atata timp cat ai recunoscut ca fumezi si mai ales ca te droghezi,ma asteptam sa imi spui si asta,dar ..nu stiu cat de curios sunt,oricum,nu`mi pasa ce faci.Doar nu o sa fug de tine acum,nu?
Am dat din umeri,vazand ca era destul de de treaba si ca se comporta normal.La finalul replicii am afisat si un zambet.
Sus In jos
Shin

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   Vin Aug 13, 2010 5:31 am

L-am ascultat atent. Dupa ce a terminat de vorbit mi-am ridicat privirea spre cer.Ridic din umeri.
-Nu m-ar mira sa o iei acum la sanatoasa. am chicotit. Sau sa gasesti o scuza tampita ca sa pleci.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Whispers in the dark   

Sus In jos

Whispers in the dark
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Out of city :: Cimitir-
Mergi direct la: