conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

I don't have a title

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Chris

Data de inscriere : 13/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Vin Aug 13, 2010 8:33 pm

Tinandu-mi inca ochii inchisi, imi pun mana pe piept, lasand-o sa alunece daca asta ii era scopul.
-Vei putea merge. E doar o zgarietura.
Ii spun, evitand ultima intrebare.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kriss

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Vin Aug 13, 2010 8:35 pm

-Asa o fi,dar cand?am oftat,afundandu`mi fata in palme,masandu`mi usor fruntea.Mi`am ridicat brusc capul,cautand din privi un ceas,vazand ca nu dau de el,ma uit la brunet.
-Dar ceasul cat mai e?
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 12:39 am

-Nu stiu.
Spun dand din umeri.Imi bag mana in buzunarul blugilor, si putin cam greu din cauza ca erau stramti, imi scot telefonul aruncandu-l pe pat.
-Te poti uita la ceasul de pe el.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 2:05 am

Acel 'nu stiu' al lui ma cam indusese in eroare,credeam ca stie..dar nu a fost asa.Mi`am bagat capul in perna ,scotand un alt oftat,dar l`am scos repede ca sa pot sa iau telefonul.Am intins mana,luandu`l de pe pat,apasand pe un buton oarecare pentru ca stiam ca va aparea ceasul acolo.Lumina puternica a ecranului m`a facut sa imi inchid putin ochii,insa am vazut printre gene cat de tarziu era,ar fi trebuit sa ma culc si eu la ora aia,dar nu`mi era somn,mai ales ca eram intr`o casa straina.
-Mersi,i`am zis si i`am inapoiat telefonul,ridicandu`ma in capul oaselor.
Trebuia sa fac ceva caci nu aveam somn,dar nici pe brunet nu voiam sa il deranjez.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 2:46 am

Raman in aceeasi pozitie,zambind:
-Nu ai pentru ce!Si cum am mai spus, daca ai nevoie de ceva anunta-ma,bine?
Il intreb, incepand sa fredonez o melodie in soapta,incercand sa nu ma auda baiatul. Ma linistea gestul acesta, asa ca am continuat sa-l fac, ducandu-mi picioarele la piept si lipindu-mi palmele de genunchi.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:10 am

Am dat usor din cap in semn afirmativ,pastrandu`mi un zambet pe buze.Am dorit sa ma ridic si sa ma duc la ferestra,dar am putut auzi cum fredoneaza ceva,un cantec interesant.Bineinteles ca l`am auzit,era liniste si doar acel sunet predomina in incapere.Imediat cum l`am auzit,m`am ridicat usor,trantindu`ma langa el,ascultand pana ce avea sa termine,daca avea sa termine vreodata.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:16 am

Deschid ochii, vazandu-l pe baiat langa mine. Ma opresc din cantat pret de cateva secunde, incepand iar, simtind nevoia sa ma descarc prin acea melodie.Il fredonez tot mai incet, privind in gol. Nu aveam impresia ca fac ceva gresit daca fredonam de fata cu baiatul.Imi pun mana pe genunchiul acestuia, nerealizand pe moment ceea ce fac.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:21 am

Nu intelegeam de ce simtea nevoia sa fredoneze,dar se parea ca se pricepe.Defapt,poate daca incercam si eu m`as fi descurcat la fel de bine.Oare ce fredona?Ce melodie?Nu intelegeam exact ritmul pentru ca nu mai auzeam atat de clar ce spunea.Il priveam oarecum confuz,nu avea nicio expresie pa fata si era calm,parca era intr`o alta dimensiune.Mi`am pus mana peste a lui,zambind copilareste.Doream sa fredonez si eu cu el,dar nu stiam ce melodie.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:26 am

Eram parca pierdut printre randurile melodiei. Fredonam,fara sa-mi dau seama. Continui sa privesc in gol, reactionand cand ii simt mana baiatului peste a mea. Incepusem sa ma impac cu ideea de a placea si alti baieti, cu toate ca nu-mi era la fel de usor precum crezusem la inceput.Termin melodia,ramanand fara vreo expresie
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:33 am

Dupa ce nu mai aud nimic imi dau seama ca terminase.Zambetul meu era din ce in ce mai mare si mai vesel.Mi`am lasat capul intr`o parte ca sa pot sa il vad mai bine.
-Super!am zis,retragandu`mi repede mana,incepand sa aplaud. Ce melodie a fost asta?
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:36 am

Zambesc la gestul baiatului, inclinandu-mi capul intr-o parte:
-Pai.. Whitin Temptation -Memories .
Am spus, sperand sa-si dea seama care este titlul melodiei si trupa.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:41 am

M`am uitat cu niste ochi de catelus la el,apropiindu`ma din ce in ce mai mult de chipul sau pentru a ma vedea.Era clar ca doream ceva,asa ca ma prosteam putin si puneam in aplicare la cel ma pricepeam cel mai bine : ochii de catel.
-Te rog,ma inveti si pe mine ritmul.Vreau sa te ajut cu...fredonatul,i`am zis,continuand sa ma apropii pana i`am atins nasul cu al meu.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:44 am

Incerc sa-mi dau capul mai in spate,fiind oprit de marginea patului. Cu siguranta era o proasta alegere in astfel de momente
-Eu.. adica...Iti pot pune melodia s-o asculti. O am in telefon.Trebuie doar sa te dai putin.
Spun, incercand sa leg cuvintele intre ele si inghitind sec. Ma simteam ca pe varfurile acelor
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 3:59 am

Cum vedeam ca se indeparteaza de mine,cu atat veneam mai apropae de el.Mi`am indepartat capul atunci cand am primit raspunsul,chiar daca era el cam balbait.
-Cred ca e bine si asa,i`am zis nerabdator.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:06 am

Respir usurat, intinzandu-mi mana pe pat. Mi-o plimb, pipaind perna pana dau de telefon. Il deschid, privind ecranul lui si cautand melodia. Cand am gasit-o, am dat volumul mai tare, astfel incat s-o auda si baiatul.Asteptam nerabdator, ceea ce nu-mi statea in fire, sa se termine melodia pentru a-i afla reactia baiatului.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:14 am

Am asteptat ca melodia sa inceapa,ceea ce nu a durat mult.Atunci cand s`a terminat de abia daca imi aduceam aminte ceva,mintea imi zburase in alta parte si uitasem practic tot.Voiam sa ii zic sa o mai puna o data,dar poate deveneam prea spresant.Mi`am dus mainile la spate ,sprijinindu`ma in palme,stand asa pret de cateva secunde,fredonand in gandul meu,poate retinusem ceva.Mi`am retras mainile,ducandu`le pe pieptul baiatului,tragand aer in piept.
-Incepem?l`am intrebat,incepand sa clipesc des,strangandu`l usor de sfarcul drept.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:19 am

Fara sa-mi dau seama, scot un geamat cand ma strange de sfarc.Imi musc buza, sperand sa nu ii fi lasat o impresie aiurea despre mine.
*un demon venit sa ma tortureze cu slabiciunile mele*
Trag aer in piept, scuturandu-mi putin capul intr-o parte si alta. Inghid sec, fiind gata sa incep sa cant .
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:21 am

L`am privit victorios,ducandu`mi mainile inapoi la spate,facandu`i semn sa inceapa el primul,iar eu sa ma iau dupa el,pentru ca eu chiar uitasem inceputul.M'am asezat apoi turceste,luand o perna in mana si apasand din cand in cand pe ea,caci era moale.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:23 am

Cum ma asteptam...Eu trebuia sa incep primul.Inchid ochii pentru a nu-i vedea expresia fetei cand incep.Trag puternic aer in piept,incepand sa fredonez.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:31 am

Perfect,deja incepuse.L`am mai lasat putin sa fredoneze,apoi am intervenit si eu,vorbind foarte incet pentru ca nu voiam sa il incurc.Aveam nevoie sa strang ceva in acel moment,asa ca am strans perna in maini,uitandu`ma atent la buzele baiatului.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:34 am

Am continuat sa fredonez tot mai incet, nefiind sigur de vocea mea.Deschide lent unul dintre ochi,luandu-mi telefonul in mana.Nu vroiam sa ma incurc iar din cauza cititului asa ca il arunc inapoi pe perna.Ma opresc din cantat,curios de vocea baiatului.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:38 am

Incepeam sa imi aduc aminte incetul cu incetul,asa ca am continuat chiar daca intr`un timp simteam ca decat eu mai fredonam.I`am zambit slab,insa nu ma oprea nimeni sa nu continui,deci am fredonat pana la un moment dat,cand nu mai stiam cum sa continui.
-Cineva a avut emotii?l`am intrebat,trecandu`mi mana prin par.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:42 am

Ma uit la el, zambind:
-Cine a avut emotii?
Il intreb retoric, ridicand o spranceana,dandu-mi seama la cine face trimitere.Imi ridic capul de pe marginea patului ca sa fiu sigur ca nu voi mai fi iar incoltit, punandu-mi-l pe genunchi.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:43 am

-Oare cine?
Am vrut sa continui acel joc micut,pana avea sa recunoasca ,asta pentru ca sunase a provocare intrebarea aia a lui,si eu nu renuntam prea usor,bine,daca aveam motive atunci da.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: I don't have a title   Sam Aug 14, 2010 4:45 am

Gandindu-ma cu ce intrebare sa continui,oftez scurt, observand ca nu am idei:
-Nu am nici cea mai vaga idee.
Spun, incercand sa inchei lantul intrebarilor. Ma simteam ca un mascarici in preajma lui, speriindu-ma de acest lucru.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I don't have a title   

Sus In jos

I don't have a title
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: