conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Let's drink some coffee xD

In jos 
AutorMesaj
Sayu

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Let's drink some coffee xD   Vin Aug 13, 2010 12:26 am

In dimineata aceasta ma trezisem foarte devreme, spre mirarea mea. Obisnuiam sa ma scol pe undeva in jurul orei 11 sau 12, dar de data asta am facut-o la 6, desi trebuie sa recunosc, duceam lipsa de multa energie, asa ca m-am gandit ca o plimbare nu mi-ar strica.
M-am imbracat repede si m-am pregatit sa plec. Am inceput s-o iau aiurea pe strazi, fara o directie anume, pana cand o cafenea mi-a aparut in fata. Cea la care am lucrat eu in urma cu ceva timp. Am intrat acolo, cu gandul ca o cafea ma va mai trezi, macar putin.
Era cam gol locacul. Era si de asteptat, doar era deabea 7. Am vazut doar doua sau trei persoane acolo, iar eu mi-am putut alege masa de la geam, care era libera, spre norocul meu. Chelnerita a venit la mine si i-am cerut o cafea tare. Dupa ce a plecat mi-am sprijinit capul in palme, tinandu-mi ochii intredeschisi. Eram cu adevarat adormita.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Patricia

MesajSubiect: Re: Let's drink some coffee xD   Vin Aug 13, 2010 12:31 am

Tocmai terminasem cu algergatul de dimineata si m`am gandit ca ar fi O.K sa ma duc sa beau o cafea sa imi mai dea putina energie. Am intrat in cafenea , dupa cum banuiam era aproape goala , si m`am asezaj la o masa si am comandat o cafea lunga cu lapte si frisca.
Sus In jos
Sayu

MesajSubiect: Re: Let's drink some coffee xD   Vin Aug 13, 2010 12:40 am

Mai aveam putin si adormeam pe mine. Noroc ca a venit chelnerita si mi-a pus cafeaua in fata. Atunci am tresarit, trezindu-ma bursc.
" In sfarsit! " Am zis in gand, privind multumita ceasca de cafea.
Nu am realizat ca era proaspat facuta si fierbea, iar eu am luat o gura mare din ea, bineinteles, arzandu-mi putin limba. Am oftat adanc.
" Ce aiurita esti Sayu~~! "
Am pus-o la locul ei, asteptand sa se mai raceasca. Intre timp imi plimbam privirea prin cafenea. Nimic special si cam toti pareau sa fie destul de obositi.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: Let's drink some coffee xD   Vin Aug 13, 2010 12:45 am

In timp ce ma uitam pe fereastra cafenelei imi venise si cafeaua lunga.Am zambit scurt si i`am multumit chelneritei . M`am uitat putin la ceasca apoi am asteptat sa se raceasca putin continuand sa ma uit pe fereastra
Sus In jos
David M.

MesajSubiect: Re: Let's drink some coffee xD   Vin Aug 13, 2010 2:13 pm

Îşi mai sorbi o gura din cafeaua care devenise aproape sloi din cauză că o lăsase aşa cam vreo 20 de minute fără să o bea.Dadu din umeri şi îşi întoarse privirile către ''noile venite'' în cafenea.Căscă uşor.
Sus In jos
Sayu

MesajSubiect: Re: Let's drink some coffee xD   Lun Aug 16, 2010 3:44 am

Am mai asteptat putin si cafeaua s-a mai racit. Era tocmai buna acum, asa ca am luat cateva guri. Trebuia sa ma trezesc cat mai repede. Mi-am intors privirea spre geam si mi-am privit imaginea din el. Paream cam adormita, ceea ce m-a facut sa oftez usor.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Let's drink some coffee xD   

Sus In jos

Let's drink some coffee xD
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: City :: Cafenea-
Mergi direct la: