conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Si e pauza si da, dorm.

In jos 
AutorMesaj
Shin

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Si e pauza si da, dorm.   Vin Aug 13, 2010 3:42 am

Stateam in clasa si priveam fix ceasul. Asteptam sa se sune odata. Cum aud clopotelul ies primul pe usa, nepasandu-mi de prof sau de altcineva. Cand ma vad pe holuri trag adanc aer in piept, mult mai bine. Eram intr-un fel liber. Casc puternic, imi era somn. Era de inteles, ma trezisem la sapte si ma culcasem la cinci dimineata. Doua ore de somn? Nu era de ajuns! M-am plimbat putin pe holuri si m-am oprit la un colt. Chiar numai puteam de somn. M-am asezat pe jos,turceste, cu spatele lipit de un perete. Am inchis ochii, adormind imediat
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sayu

MesajSubiect: Re: Si e pauza si da, dorm.   Lun Aug 16, 2010 3:48 am

Cred ca am asteptat cu sufletul la gura sa se sune. Ora trecuta avusesem matematica, ceea ce urmam cel mai mult.
Mi-am pus castile in urechi si am iesit pe hol. Mi-am scos din rucsac o foaie. Pe ea notasem niste informatii din lectiia pe care trebuia sa o pregatesc ora urmatoare. Stiam ca o sa ma asculte profa, asa ca mi-am zis ca nu strica sa mai repet putin, chiar daca nu aveam chef si as fi preferat sa trag chiulul.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: Si e pauza si da, dorm.   Lun Aug 16, 2010 3:12 pm

Insfarsit se terminase odata si ora de biologie. Biologi imi placea dar chiar prima ora ma deprima cateodata. Am iesit pe hol intanzandu`ma putin apoi m`am dus si m`am sprijinit de pervazul ferestrei uitandu`ma in curtea scolii.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Si e pauza si da, dorm.   

Sus In jos

Si e pauza si da, dorm.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Academy :: Holuri-
Mergi direct la: