conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Lost in darkness

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Chris

Data de inscriere : 13/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Sam Aug 14, 2010 12:32 am

Trag puternic din tigara, lasand muzica sa continue.Cu toate ca ma simteam inferior in prezenta persoanei respective, din nu stiu ce motiv, doresc in permanenta sa nu arat acest lucru.
-Doar o tigara...
Repet vorbele baiatului in soapta, dandu-mi seama ca eu nu am afirmat niciodata atat de sigur acest lucru.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Sam Aug 14, 2010 7:02 am

Tac din gura lasand ca muzica sa vorbeasca in locul meu,uitand de prezenta baiatului.Acum,eram doar eu in lumea mea ca in celelalte seri cand doar singuratatea si intunericul imi tineau compania lor placuta
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Sam Aug 14, 2010 5:08 pm

Opresc muzica, uitandu-ma la ceas. Oftez scurt, ridicandu-ma din loc.Fiindu-mi amortite picioarele, ma clatin putin, cazand cu umarul de perete. Raman nemiscat, privind persoana respectiva in tacere.Nu vroiam sa o intrerup din ceea ce facea, mai ales ca nu ii cunosteam reactiile.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Sam Aug 14, 2010 7:43 pm

Auzind din nou liniste,muzica disparand ca prin minune,imi indrept privirea spre baiat observandu-i pozitia,privirea mea intersectandu-se cu cea a lui.Il priveam patrunzator cu ochi-mi groaznici de albastrii,inchizandu-mi apoi scurt privirea
-Esti bine?
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Sam Aug 14, 2010 8:08 pm

Imi duc mana spre umar, stiam ca iar voi avea o vanataie,insa nu-mi pasa prea mult. nu vroiam sa par o fetita care urla la fiecare lovitura. Pasesc spre baiat, incercand sa-i disting cateva trasaturi ale fetei de intuneric, tragand aer in piept:
-De ce n-as fi bine?
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Sam Aug 14, 2010 8:11 pm

-Pentru ca te-ai lovit?
Intreb ridicand o spranceana,privindu-l atent cum se indrepta spre mine.Un fulger puternic lumina intreaga incapere,impreuna cu chipul meu si al baiatului.Eu ii vazusem deja chipul,eram obisnuit cu intunericul si vedeam destul de bine prin el
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Sam Aug 14, 2010 11:18 pm

-Aia numesti tu lovitura?
Il intreb, vrand sa nu las urma de slabiciune.Vazandu-i chipul, inghit sec. Nu ma asteptam sa fie si altcineva inafara de mine, machiat strident.
-Eu sunt Chris!
Ma prezint,pasind spre el si intinzandu-i mana prieteneste.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Dum Aug 15, 2010 5:33 am

AM dat usor din umeri,stramband putin din gura,multumit ca nu se lovise.Nu de alta insa era nasol cu un cucui.Vazand ca se prezentase,ranjesc in coltul gurii malefic,privindu-l patrunzator.Ii apuc mana,strangandu-i-o cu degetele-mi lungi
-Andy,incantat
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Dum Aug 15, 2010 7:28 am

Imediat dupa, imi retrag mana, respirand usurat:
-So,Andy,cati ani ai?
Il intreb,incercand sa-i estimez varsta inainte sa-mi raspunda.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Dum Aug 15, 2010 9:44 pm

-21
Raspund scurt retragandu-mi mana,aprinzandu-mi inca o tigare.Il priveam calm,lasand furuna si zgomotele ei deoparte.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Dum Aug 15, 2010 11:03 pm

-Mai batran ca mine...
Soptesc,incepand sa rad slab.
-Si de ce ai venit intr-un asemenea loc?
Il intreb, asezandu-ma iar jos, neavand in alta parte loc.Incerc sa ii deosebesc trasaturile fetei la lumina fiecarui fulger.Ce-i drept, ma speriase. Sa mai gasec in ziua de azi un baiat , asemenea stilului pe care il adoptasem de ceva vreme.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 5:19 am

-E liniste aici.In plus nimeni nu prea indrazneste sa calce prin locul asta
Spun privindu-l atent,tragand puternic din tigare,lasand fumul sa-mi inunde pieptul si plamanii,eliberandu-l apoi in forme de cerculete,privind inainte
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 5:28 am

-Imi pot da seama.
Spun mai mult pentru mine,privind cerculetele de fum pe care le face. Simtindu-ma intr-o oarecare concurenta,scot inca o tigara din pachetul primit de la baiat aprinzand-o si lasand ca fumul sa ia diferite forme.Nu eram genul de competitiv obsedat de victorie, insa asta era cu totul altceva.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 5:32 am

Il privesc pe baiat cu coada ochiului,ranjind slab in coltul gurii,scotand ultimul fum ramas pe nas,lasand un mic chicot malefic sa se auda.Interesant pustiul asta,chiar daca nu ma prea asteptam la asta
-De cat timp fumezi?
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 5:41 am

-Nu de mult. 5 ani.Implinesc 6 in scurt timp.
Ii spun asezandu-ma aproape de locul sau, lasandu-mi corpul sa se izbeasca de podea. Era singura solutie care o gaseam momentan.Imi pun o mana pe piept,ridicand un picior, lasand ca zgomotul lanturilor sa strapunga linistea. Scot iar telefonul,vrand sa caut o melodie.Macar aia sa-mi tina companie.Deschizand clapa observ ca am un mesaj.Nu ma asteptam,mai ales ca nimeni nu avea numarul meu.Ca de fiecare data, era unul prin care eram amenintat.Oftez scurt, plictisindu-ma de toate mijloacele pe care le parcurge un om ca sa faca celorlaltor rau.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 5:45 am

-Mda...chiar de putin timp separe
Spun ironic,privind in jos,la telefonului,indreptandu-mi apoi privirea spre geam.Incepuse si mai rau sa ploua iar picaturile mari de apa ce se loveau de geam semanau cu niste pietre ce aveau intentia de a sparge sticla ce ma despartea de bratele lungi ale furtunii
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:04 am

-Dar tu?
Il intreb privind spre baiat, admirandu-i machiajul si lanturile. Nu aveam de gand sa dau drumul la muzica pana nu auzeam raspunsul baiatului.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:06 am

-Nici nu mai tin minte...cred ca aveam vre-o 13 ani cand am inceput
Spun dand usor din umeri,indreptandu-mi privirea groaznic de albastra si parca prea salbatica spre el,asteptand ca muzica sa cante din nou si sa risipeasca iar linistea asternuta
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:12 am

-Aha...
Spun, cautand prin lista de melodii una cat mai placuta stilului ales.M-am hotarat intr-un final sa aleg AFI-Miss Murder.Dau drumul la melodie, inchizand ochii .Imi placea sa ma bucur de orice muzica avand ochii inchisi.Privesc palma, stragand-o pret de cateva secunde,lasand-o sa-si reia locul pe pieptul meu.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:15 am

Interesanta melodie alesese.O cunosteam,si intr-un fel imi placea chiar daca nu prea era stilul meu.Mi-am rezemat capul de peretele pervazului,privind in fata intr-un punct fix,parca pierdut,ascultand melodia,lasand-o pe ea sa vorbeasca in locul meu chiar daca linistea parca striga disperata dupa cuvintele mele si ale baiatului,lasand-o sa se zbata in disperarea ei
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:23 am

Las melodia sa continue, simtind cum imi face corpul sa vibreze.Ce era mai potrivit decat un loc stil gothic si melodia care se clasa printre preferatele tale?Mi-as fi dorit ca cele 3 4minute sa se lungeasca ,sa pot trai numai cu muzica.Nu dupa mult timp iar se facuse liniste.Momentul pe care il uram cel mai mult.Strang telefonul in palma,fiind gata sa-l trantesc in orice moment.Inca aveam probleme cu personalitatea,ceea ce nu recunosteam decat in fata mea
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:27 am

-Ar fi bine sa te calmezi
Spun dandu-ma jos de pe pervaz,apropiindu-ma de trandafiri,lasandu-ma pe vine caci eram groaznic de inalt.Mi-am apropiat chipul fantomatic de un trandafir,mirosindu-i din nou parfumul acela misterios ce inca avea tendinta sa te poarte in lumea din care provenea
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:33 am

-Mda.Asta imi doresc de cand m-am nascut.
Murmur,uitandu-ma la ceasul de la telefon.Cu toate ca mie imi placea mult noaptea,simt cum ma apucase o stare de somnolenta.Imi duc mana la gura cascand.Imi indrept privirea spre geam,observand cat de tare ploua.As mai fi putut indrazni sa ies inca o data,insa nu vroiam sa mi se scurga creionul de pe fata.Plus ca demachiantul meu se terminase si trebuia sa-mi cumpar altul.Nu-mi pasa prea mult acest lucru,insa adevarul este ca imi placea ca mai este un baiat ce adopta acelasi stil ca si mine.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:37 am

-Atunci ar trebui sa incerci nu doar sa-ti doresti
Spun stramband usor din gura,ridicandu-ma in picioare,apropiindu-ma de geam,aruncand tigarea afara lasand ploaia sa o stinga in locul meu.Ma apropii de giganticul pat,acoperit cu asternuturi negre,de catifea,parca noi-noute.Ma intind in mijlocului lui,stand ca si cum as fi fost rastignit
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:44 am

Cu toate ca ar fi trebuit sa fiu gelos ca nu m-am gandit la asta, imi era indiferent. Oricum,daca ma puneam pe pat baiatul era obligat sa stea in locul meu,deoarece nu cred ca ar fi vrut sa doarma sau sa stea cu mine.Ca orice,ei bine aproape orice baiat/barbat ar prefera o fata, cine site?90-60-90.Continui sa fumez, in scurt timp aruncand chistocul pe geam.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   

Sus In jos

Lost in darkness
Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Out of city :: Castel-
Mergi direct la: