conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Lost in darkness

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Andy

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:49 am

Mi-am dus mainile sub caf,facandu-ma mai confortabil.La cum ploua afara eram sigur ca aici imi voi petrece noaptea.In plus,eram obisnuit,de cate ori nu mai dormisem aici?Amintindu-mi de baiat,si de faptul ca nici el nu putea pleca pe o stfel de vreme,ma dau mai pe margine,facandu-i si lui loc chiar daca patul era mare
-Ar trebui sa te intinzi.Acasa nu prea ai cum sa pleci
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Chris

Data de inscriere : 13/08/2010
Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:54 am

-Spune-mi unde si promit sa ma intind.
Zic , neluandu-mi ochii de la chistocul de tigara care s-a stins din cauza contactului cu picaturile de apa.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 6:56 am

-Unde vrei,mi-e indiferent.Patul este destul de mare si daca nu ai loc,se face
Spun dand indiferent din umeri,inchizandu-mi ochii,incercand sa ma relaxez.Aveam impresia sau baiatul se cam ferea de mine?
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:00 am

Imi duc unul dintre degete sub barbie calculandu-mi posibilitatile de-a nu-i lasa o parere buna baiatului.Nu eram obisnuit cu asa ceva,preferam ca toti sa ma stie de excrot sentimental decat de cel ranit.
-Bine.
Spun tragand aer in piept.Ma asez in sezut pe marginea patului,simtindu-ma neinvitat intr-o camera ce nu-mi apartinea.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:05 am

Stateam nemiscat,cu ochii inca inchisi.Fata-mi palida nu arata nici un fel de expresie deosebita.Asteptam ca baiatul sa se intinda si sa se relaxeze si el putin.Avea mare nevoie de asta la cat de incordat putea fi,si chiar nu pricepeam de ce
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:10 am

Cu toate ca starea de somnolenta puse control asupra mea, imi maresc ochii,incercand sa nu adorm.Nu intelegeam, de unde sa acumulase atata pofta de a dormi?Ma intind in pat, abia realizand ca imi uitasem telefonul deschis pe mesajul cu amenintarea.Nu vroiam sa-l vada nimeni,asa ca incerc sa ma ridic, mainile simtindu-mi-le tot mai grele.Nu aveam suficienta forta pentru a ma ridica.
*Stau putin si-l voi lua fara sa vada nimeni..nimic.Imi fac griji degeaba*
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:14 am

Simtind salteaua miscandu-se,realizez ca baiatul se intinse.Acum era mai bine.Intunericul din camera pusese din nou stapanire pe mine.De fiecare data facea asa,ii placacea sa se joace cu mine,disparand cand fulgerul isi facea aparitia neinvitat in camera atat de perfecta,lasandu-ma pe mine in urma,facandu-ma sa-l astept cu atata pofta de a ma imbratisa iar
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:19 am

Nu-mi venea sa cred in stare deplorabila eram.Intepenit pe pat si pe deasupra,ca totul sa fie perfect, telefonul deschis pe podea.Putea fi mai rau de atat?Oricum, nu-mi pasa sa aflu raspunsul la intrebare.Imi era greu sa-mi mai misc mana,apai buzele.Imi indrept fata intr-o parte, perna apasand pierce'ul acesta facandu-se in sfarsit simtit.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:22 am

Priveam inainte trist ca fulgerele continuau sa-mi alunge intunericul atat de mult iubit insa nu aveam ce face.Imi tineam in continuare mainile la ceafa,stand picior peste picior.Aveam noroc ca hainele erau deja uscate,altfel nu m-as fi incumetat sa ma intind pe pat,nevrand sa-l ud nici in ruptul capului
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:26 am

Uh, cu toate ca imi era putin somn,linistea ma agita din ce in ce mai tare.Tipic mie... Mda. Eram genul de persoana inchisa, care se refugia in muzica.Ma regaseam printre randurile scrise ale melodiilor, insa nu de orice tip.Uram manelele. Inchid lent unul dintre ochi, celalalt nescapandu-l pe baiat din privit.Vroiam sa ma asigur ca nu se ridica si-mi ia telefonul.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:29 am

Mi-am inchis ochii,intorcandu-ma cu fata la baiat,asteptand ca din moment in moment sa adorm,fiind putin cam obosit.Linistea era,pentru mine,cantecul de leagan ce mereu m-a adormit iar in seara asta profitam din plin de ea,fiind din belsug,chiar daca nu eram singur,prezenta baiatului abia daca se facea observata
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:34 am

Deja numai rezistam.Linistea se pare ca triumfa de fiecare data,mai ales cand nu ma vedea inarmat,mai exact cu telefonul in mana.Ma simteam imobilizat intr-un pat cu ace, inconjurat de ceea ce adoram cel mai mult.O senzatie pe care o uram din totdeauna.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:36 am

In scurt timp am adormit,lasand tot ce ma inconjura in urma,indreptandu-ma spre ciudata lume a viselor.Respiram regulat,stand putin ghemuit,mainile tinandu-le pe langa corpul meu.Mi-era bine asa si speram ca noaptea sa nu se mai sfarseasca
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:44 am

-Hei?
Soptesc , vrand sa ma asigur daca doarme.Nu primesc niciun raspuns , concluzionand ca e plecat de pe aceasta lume.Respir usurat, reusind intr-un final sa ma ridic.Observand ca numai am ce face cu acest numar,iau telefonul aruncand pe geam.Ce-i drept,risipa de bani. Cel mai mult imi parea rau dupa melodii.Oricum nu aveam chef sa-mi fac rost de un nou numar.Oftez scurt,privindu-mi bratarile, in special lumina fulgerelor ce se oglindea in pandantivul meu
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:46 am

Continui sa dorm,stand in aceea pozitie putin timp,intorcandu-ma cu fata in sus.Imi pun o mana pe abdomen,cealalta intinzand-o pe pat.Pieptul mi se ridica ritmatic,si odata cu el si rosariul ce-l purtam mereu la gat
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:49 am

Ma sprijin in maini, luandu-mi picioarele de pe podea si privind in jos.Cu toate ca eram considerat excroc sentimental,nu eram decat un las.Puteam sa-i ranescpe altii insa pe mine nu.Pe zi ce trece ma consideram tot mai penibil,sansele de a fi util,scazand considerabil
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:53 am

Un fulger puternic lumina in intregime camera,urmat apoi de un tunet grozav ce facu ca geamurile sa virbreze,mai mai sa si se sparga.Lucrul asta nu m-a deranjat asa ca mi-am continuat linistit somnul,simtind totusi patul cam gol,intrebandu-ma in sinea mea daca baiatul o fi plecat
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:56 am

Continua sa ploua.Imi intind mana pe fereastra,picuri mari de apa prelingandu-se pe piele mea,racind-o instantaneu.Aveam un chef nebun sa stau pe un fotoliu,sa ascult muzica si sa privesc ploaia.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 7:58 am

Simtindu-mi telefonul vibrand,apoi auzind linia melodica de la o melodie a trupei mele,imi deschis ochii,ridicandu-ma in sezut,privind confunz in jurul meu,nu prea intelegand mare lucru.Scot telefonul,uitandu-ma la ecran,aruncandu-l apoi in pat,trantindu-ma la loc,acoperindu-mi ochii cu mana dreapta,lasand telefonul sa sune
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 8:01 am

Privesc toate miscarile facute de baiat in tacere,nevrand sa-l deranjez.Nu stiu de ce aveam senzatia ca sunt in plus:
-Nu raspunzi?
Il intreb,nevrand sa para ca-l trag la raspundere sau ceva de genul.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 8:03 am

-Nu...
Raspund scurt,inchizand telefonul caci incepuse sa ma deranjeze.Imi indrept privirea spre baiat,trecandu-mi o mana prin parul lung si negru
-Am eu impresia sau tu cam fugi de mine?
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 8:05 am

Inghit sec,sperand sa nu-mi citeasca reactia:
-De ce-as fugi de tine?
Il intreb,vrand sa apelez la tonul normal,lucru ce nu cred ca mi-a iesit.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 8:07 am

-Crezi ca te mananc?Momentan nu am nici un om la activ pe care l-am mancat.Asta ar trebui tu sa-mi spui.
Ii raspund privindu-l patrunzator,pastrand pozitia.Se citea din reactiile lui incercarea disperata de a se ascunde
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 8:09 am

-Nu fi ridicol.Cu sau fara prezenta ta m-as simti la fel.
Ii spun, inca uitandu-ma la lumina ce se reflecta in pandantivul meu
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   Lun Aug 16, 2010 8:11 am

-Aha...fie cum spui tu
Ma intorc cu fata-n jos,lasandu-l pe baiat in treaba lui.Eram constient ca ceva legat de mine il deranja asa ca am hotarat sa tac si sa nu-mi mai fac simtita prezenta,poate asa se simtea si el mai bine
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lost in darkness   

Sus In jos

Lost in darkness
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Out of city :: Castel-
Mergi direct la: