conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

The Sweet and the Bitter

In jos 
AutorMesaj
Rina

Data de inscriere : 13/08/2010

MesajSubiect: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 12:31 am

Alarma ceasului incepuse sa sune, iar razele de lumina erau deja in camera fetei incercand sa o trezeasca. Stranse usor din ochii din cauza razelor apoi intinse mana spre noptiera, incercand sa opreasca alarma, dar nu a avut nici o reusita.
-Opreste-te odata! spuse nervoasa dupa ce arunca cu o perna in ceas. Obiectul cazu pe podea si se opri, dar bineinteles numai era intreg. Inchise ochii sa adorma inapoi, dar nu reusi.Se ridica din pat intreptandu-se spre bucatarie.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Chris

Localizare : Intr-un loc cat se poate de retras, specific mie

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 3:04 am

Eram intins pe pat cu diferite pachete de tigari langa mine. Inca nu ma hotarasem care imi placea mai mult. Pun mana pe pachetul de Kent, tragand aer in piept:
-Voi ramane tot la asta... Pana voi gasi ceva mai bun.
Spun, ridicandu-ma si aprinzandu-mi o tigara, tragand din ea si lasand fumul sa se imprastie in camera.Imi caut o pereche de blugi mai buni, care sa se asorteze cu tricoul purtat. Dupa ce gasesc imi accesorizez corpul: iau cureaua cu tinte din dulap, pierce'urile si creionul de ochi. Pun in priza placa, facandu-mi bretonul pe o parte si tapandu-mi parul in spate. Ies din camera, privind inca podeaua.Atentia imi este captata de usa, de dupa care se auzise un zgomot. Bat incet in ea, asteptand plictisit un raspuns.
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 3:27 am

Ajungand in bucatarie incepu sa umble dupa cafea si un ibric. Le gasi intr-un final, dupa cateva cautari amanuntite si cateva vase sparte. Stranse lucrurile sparte apoi aprinse aragazul si puse ibricul cu apa pe foc ,dupa care adauga cateva lingurite de cafea si zahar. Auzind cateva lovituri in usa se indrepta spre ea, oprind aragazul. Deschise usa si privi persoana din fata ei.
-Te pot ajuta cu ceva? intreba putin somnoroasa
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 3:30 am

Privesc persoana ce-mi deschise usa, strambandu-ma putin cand observ ca era o fata.
-Stii vreo tigara mai buna decat cele din pachetul de Kent?
O intreb, nestiind daca este una dintre fumatoare sau nu. Trebuia sa gasesc o intrebare ce-mi explica prezenta mea acolo
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 3:42 am

Il privi atenta pe baiat, observand exprsia fetei lui si zambi usor.
-Sa inteleg ca nu te asteptai sa dai peste o fata nu? intreba zambind, luandus- cateva suvite de par de pe fata, amintindu-se ca avea de raspunsa la o intrebare
-Imi pare rau dar nu te pot ajuta! In afara de Kent nu stiu alt tip de tigari! Poti sa intri daca vrei! replica dandu-se incet din usa, in caz ca tanarul vroia sa intre.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 3:50 am

Zambeasc slab cand observ ce repede mi-a inteles reactia.
-Cred ca voi intra.
Spun cu mici ezitari si tragand aer in piept. Pasesc inauntru,privind in jur. Mi se pare mie sau camera mea era singura cu probleme?Refuz sa ii complimentez incaperea, asezandu-ma pe canapeaua din apropiere.
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 3:58 am

Astepta ca acesta sa intre apoi inchise usa usor in urma lui. Se rezema de unul dintre pereti, urmarind fiecare miscare a tanarului. In scurt timp se dezlipi de perete.
-Nu cred ca n-am prezentat pana acum1 Eu sunt Rina! se prezenta scurt in timp ce se indrepta spre el. Ajunsa in fata lui ii intinse mana prieteneste.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 4:02 am

-Chris!
Ii prind mana, dandu-i repede mana. Nu eram obisnuit cu asemenea gesturi de la o fata. O analizez cu privirea,oftand.Ca de fiecare data cand intalnesc stilul acesta, imi lipesc palma de genunchi,fiind pregatit sa-i adresez o intrebare:
-Si de ce ai adoptat acest stil?
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 4:24 am

-Incantata!
Isi retrase mana, asezandu-se langa baiat. Imediat ce ii auzi intrebare. il fixa cu privirea. Nu a fost surprinsa sa auda intrebarea aceasta, multa lume pe care o intalnise a intrebat-o acelasi lucru.
Trase aer in piet si ofta usor.
-Din cauza ca am fost crescuta de tatal meu, care nu prea se pricepe prea bine la lucrurile de fete.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 4:26 am

Raman uimit cand o aud...ma asteptam la ceva mai tragic.Ridic o spranceana si ca de fiecare data imi verific pandantivul:
-Ai vreun pahar de whisky ratacit prin bucatarie?
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 4:36 am

Observandu-i expresia fetei schita un zambet.
-Cred ca mai am unul! Vin imediat! raspunse gandindu-se la bauturile care le avea prin bucatarie. Se ridica de pe canapea, indreptandu-se incet spre bucatarie dupa bautura ceruta .
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 4:39 am

Ramas singur, imi bag mana in buzunar, scotand cu greu telefonul.Privesc ceasul, ducandu-mi mana la gura si cascand.Numai dormisem de ceva timp, da nici ca ma ingrijorasem de acest lucru.Am inceput sa bat usor cu palma in picior, asteptand-ope fata.
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 4:48 am

Ajunsa in bucatarie, a luat sticlaa de whisky din frigider si turna usor intr-un pahar. A pus sticla la loc, lua paharul si se intoarse inapoi in camera.
-Poftim! spuseasteptand ca acesta sa ia obiectul de sticla din mana ei.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 4:51 am

Imi intind mana spre paharul adus de fata,multumindu-i.Cu toate ca nu eram obisnuit cu multumirile,era inevitabil acest lucru.Pun paharul pe masa,plimbandu-mi degetul pe conturul acestuia.
-Si Rina, cati ani ai?
O intreb,ramanand fara idei
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 5:03 am

Astepta ca tanarul sa ia paharul apoi se aseza din nou pe canapea, ducandu-si genunchi la piept, murmurand incet "cu placere".
-20..dar tu? intreba asteptand un raspuns. In acest timp, incerca sa mai nascoceasca cateva intrebari pentru baiat.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 5:10 am

-Tot 20.
Ii raspund scurt, savurand din priviri paharul de pe masa.Il iau cu o mana, strangandu-l usor cu degetele,dupa care luand o gura.Nu ma gandeam la nimic altceva decat la gelozia ce ma macina de ceva vreme.Doar camera mea arata ca a papuselor.Ma incrunt putin, neconvenindu-mi acest lucru.Pun paharul la loc, indreptandu-mi privirea spre fata.
Sus In jos
Rina

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 5:18 am

Auzind raspunsul schita un mic zambet. Pentru moment nu avea nici o idee de conversatie, ea find in general tacuta, inchise ochii pentru cateva clipe. Cand ii deschise din nou observa mica incruntare a baiatul care o privea in acel momemnt.
-Umm..ai patit ceva?
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   Sam Aug 14, 2010 5:23 am

Intrerupt din gandurile, in legatura cu infatisarea camerei, de vocea fetei,schitez un zambet slab.
-Nu.
Ma simteam in plus,mai ales ca nu stiam cum sa abordez un subiect de discutie.Oftez scurt, mai luand o gura din pahar si golindu-l.Recunosc,sunt foarte lacom cand vine vorba de whsiky
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The Sweet and the Bitter   

Sus In jos

The Sweet and the Bitter
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: