conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Don't have time...

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Takumi

Data de inscriere : 14/08/2010

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 5:39 pm

Auzind replica tipului nu am reactionat in niciun fel, Mi-am terminat cu greu inghetata, oftand usor apoi si intinzandu-ma pe iarba, privind in gol, cerul.
-INaltimea nu are nimic de`aface cu asta... ce vrei? Sa-ti dau buletinul sa dovedesc ca sunt mult mai mare decat tine?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kriss

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 5:49 pm

M`am dus spre marginea bancii,lasandu`mi capul mai in jos ca sa il vad pe tanar.
-Ah,buna idee.Arata`mi buletinu`...si sa nu scotocesti vreo minciuna cum ca nu`l ai la tine.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 5:58 pm

-Pf... esti greu de convins, nu gluma. murmur, ridicandu-ma si scotocindu-mi in buzunarul blugilor ce-i abeam pe mine portofelul. Dand de acesta, l-am scos, deschizandu-l si scotand din el buletinul, ridicandu-l sus, dar inca neapropiindu-l de tip.
-Hm... sa vedem ce-mi dai la schimb? intreb, abtinandu-ma sa nu rad de propiile cuvinte, curios mai mult de reactiile tanarului.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:01 pm

Asteptam cu nerabdare sa imi arate buletinul,fiind mai curios de poza ce o avea pe el.Vazand ca la scos,am intins mana ca sa mi`l dea,dar cum ma asteptam,dorea ceva la schimb.
-Mai multa inghetata,i`am zambit,aratandu`i ca inca mai aveam bani.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:06 pm

-Inghetata?! exclam intrebator catre el, prefacandu-ma bosumflat si privindu-l urat.
-Dar ce ma crezi copil de gradinita sa ma ademeni cu o inghetata? murmur, incrucisandu-mi mainile la piept si intorcand capul intr-o parte si negand apoi.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:09 pm

L`am privit intrebator,bagandu`mi banii in buzunar.Acum parca era altul.La incepul il credeam obsedat de inghetata,ca un pusti ce nu ar rezista fara acel lucru dulce si rece.
-Dar..parca iti placea,ii zic,incruntandu`ma usor.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:24 pm

Il privesc cu coada ochiului, oftand scurt.
-Da, imi place inghetata... dar iti repet, nu sunt un copil mic ce ar manca asa ceva toata ziua. Deci... ? Ce pui la bataie pentru buletin? repet intrebarea de mai devreme, asteptand un raspuns din partea lui, mai curios decat niciodata. Puteam sa il dau pur si simplu, doar nu doream nimic la schimb, dar imi placea sa-l vad incercand sa obtina ceva, plus ca m-ai pierdeam timpul.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:34 pm

Il priveam dubios,cu acelasi chip incruntat,uitandu`ma doar la buletin,privindu`l din cand in cand in ochi atunci cand vorbea cate ceva.
-Si daca nu vreau sa`ti dau nimic? i`am spus,lasandu`mi chipul mai aproape de el,cazand brusc pe iarba.M`am urcat deasupra lui,prinzandu`i mainile.
-Uite,pot sa il iau pur si simplu fara sa iti dau ceva la schimb,i`am zambit,scotandu`i limba,luand buletinul din mana sa.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:40 pm

Mi-am dat ochii peste cap, cand acesta luase buletinul din mana mea. L-am privit fix in ochi, fara a incerca ceva anume.
-Bine, bine... ai luat buletinul, acum te poti da jos de pe mine, Domn`le ? mormai, dandu-mi seama ca cu tot timpul dupa el, nici nu-i aflasem inca numele.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:42 pm

-Kriss,domnul Kriss,i`am zis,fara sa il mai bag in seama,privind anul de pe buletin.I l`am pus in mana,rostogolindu`ma jos dupa el,stand pe iarba,intins pe burta.
-Esti mai mare...si ce?
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:48 pm

-Mda... si ce? repet pe un ton badjocoritor dupa acesta, lasandu-mi capul pe spate si punandu-mi inapoi in portofel buletinul, sprijinindu-ma apoi cu palmele pe iarba.
-Zi mersi ca nu am pariat pe prostia asta cu varstele... altfel pierdeai mai mult decat doreai, spunand ca sunt micut.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 6:52 pm

-Dar pentru mine tot esti...mic,mormai,incepand sa dau din picioare,sprijinindu`ma barba in palme.
L`am privit cu coada ochiului,asteptandu`i reactiile.Il priveam atent,ca nu cumva,daca s`ar fi enervat sa ma trezesc cu o palma de la el.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 7:13 pm

-Cum zici tu. mormai cat pentru mine, privindu-l cu coada ochiului cateva clipe apoi asezandu-ma pe burta si cu bratele intinse in fata, incepand sa ma joc cu firicelele de iarba.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 7:15 pm

Il privesc indrebator,ridicandu`mi o spranceana.
-Asa esti tu mereu..morocanos?Nu pareai asa la inceput,i`am zis,facand la fel ce facea si el,jucandu`ma cu firele de iarba,rupandu`le uneori.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 7:25 pm

-Nu stiu... spune-mi tu asta. replic ironic catre el, revenind in pozitia turceasca, frecandu-ma la ceafa.
-Dar eu cred mai de graba ca sunt plictisit... nu morocanos.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Sam Aug 14, 2010 8:57 pm

Stransesem un pumn de iarba langa mine,apoi am imprastiastiat`o ca sa nu o vada ingrijitorul parcului,altfel primeam amenda.
-Sper ca nu se observa,am zis cat pentru mine,intorcandu`ma cu spatele pe iarba,holbandu`ma la baiat.Zisese ca e plictisit?
-Hai sa facem ceva,i`am zis,ridicandu`ma in capul oaselor,apoi in picioare.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 1:37 am

Mi-am pus mainile pe genunchi, privindu-l curios.
-Um... si mai exact ce? Nu te baza pe mine pentru idei... murmur, dand usor din umeri si lasandu-mi privirea in jos, incercand s ama gandesc la ceva.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 1:48 am

Mi`am scuturat blugii,intinzandu`i mana tipului ca sa il ajut sa se ridice.
-Nici nu te gandi ca te`as putea lasa sa decizi tu locul unde vom merge.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 1:52 am

-Sa stii ca nu e corect. replic calm dupa ce am auzit cuvintele lui, prinzandu-l de mana si iridcandu-ma imediat, scuturandu-ma pe pantaloni.
-Dar... ma si rog... de ce nu ma lasi pe mine sa aleg?
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 1:58 am

-Pentru ca...murmur,fara sa am un motiv anume.
Il privesc cateva clipe,trecandu`mi mana prin parul lui,mai bine zis prin breton,scuturandu`i cateva suvite caci avea un fir de iarba acolo.
-...nu as vrea sa ma duci intr`un club pentru adulti,i`am zis,atunci cand am inventat un motiv,sperand sa fie oarecum bun.
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 2:09 am

-Mdah... nu incepe, ti s epare tie ca intru eu in cluburi? murmur, suflandu-mi apoi bretonul, ridicand o spranceana si asteptand un raspuns din partea lui.
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 2:38 am

Mi`am retras mana,dand negativ din cap.Am luat`o inainte,uitandu`ma la el cu coada ochiului sa vad daca ma urmeaza.
-Vii?
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 2:51 am

-Nu... stiu, ar trebuii? intreb, ducandu-mi degetul aratator sub barbie si privindu-l intrebator. Nefacand nici macar un pas si ramanand inaceeasi pozitie, plecandu-miputin capul intr-o parte.
-Depinde... unde mergem?
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 3:02 am

Continuam sa merg,stiind ca va trebui sa ma urmeze candva.Auzindu`i ultima intrebare,m`am oprit in loc oftand.
-O sa fie o surpriza..pentru..tine,i`am zis,de data asta mai convingator,facandu`i cu ochiul
Sus In jos
Takumi

MesajSubiect: Re: Don't have time...   Dum Aug 15, 2010 3:20 am

M-am dat cu un pas inapoi, lasandu-mi bratele libere pe langa corp. Am rasuflat usor, incepand sa pasesc in urma lui, doar nu aveam de gand sa raman aici.
-Dar nu-mi plac surprizele. murmur incet incat s anu ma auda, continuand sa merg in urma lui, pastrand o distanta destul de mare intre noi.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Don't have time...   

Sus In jos

Don't have time...
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: