conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Heaven's calling

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Kriss

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Vin Aug 13, 2010 8:54 pm

-Ce vrei sa spui?
L`am privit pe Andy,parea ca nu dorea sa`mi faca nimic,decat sa`si continue treaba cu machiatul.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Sam Aug 14, 2010 7:04 am

A:Taci ma si lasa-ma sa-l avertizez.Are el un stil de-ate fermeca si de-ate convinge multe lucruri,crede-ma pe cuvant
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Sam Aug 14, 2010 7:10 am

-Umm..Se-serios?Si..ma poate face sa..ma imbrac intr`o rochie?l`am intrebat pe Ashley,privindu`l cu o oarecare ezitare,nedorind sa aud exact raspunsul.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Sam Aug 14, 2010 7:31 am

A:Normal ca...
-Nu!Nu-l baga in seama pe mincinosul ala.Vrea doar sa te sperie
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Sam Aug 14, 2010 7:33 am

-Umm..pe cine sa cred?am mormait,uitandu`ma la amandoi cu o fata de copil ganditor.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 5:57 am

-Crede-ma pe mine,nu pe el.Habar n-are ce spune
Imi continui treaba,trecand la conturul negru.Aveam dej ain gand cum va arata baiatul dupa ce voi termina cu el.Imi vedeam de treaba mea,ceilalti vorbind si glumind,povestind aventuri si intamplari din turnee
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:01 am

Mi`am dus un deget spre buze,incercand sa nu mai bag pe nimeni in seama si sa ma uit doar la chipul brunetului din fata mea,ce parea atat de concentrat pe treaba lui,incat am inceput sa chicotesc.Speram doar ca e atat de concentrat incat nu ma fi auzit,pentru ca sigur m`ar fi intrebat ce am,iar eu nici ca i`as fi spus adevaratul motiv.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:04 am

Nici nu l-am bagat in seama pe baiat,fiind prea concentrat la treaba mea,incercand sa-mi mentin in minte imaginea baiatului machiat ca apoi sa nu nu-l gresesc si sa o iau iar de la cap.Ii intorceam chipul in toate pozitiile,mai avand usor si ma urcam pe el,ca sa-i fac niste larcimi perfecte
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:10 am

Vazand ca nu reactioneaza in niciun fel si isi continua treaba,am devenit serios,sperand sa nu il deranjez.Imi inchideam uneori ochii,ori ca tipul trebuia sa ma macheze,ori imi venea sa rad,si ca sa ma abtin ii inchideam.
-Cat mai e?l`am intrebat curios,murand de nerabdare sa vad cum imi sta.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:12 am

-Imediat am terminat.Sandra,pregateste aparatul foto,asta e o adevarata capodopera
SPun eu chicotind usor,fiind gata.Pun machiajele deoparte,ridicandu-ma de pe scaun,ducandu-ma sa aduc o oglinda.Imediat ce am gasit-o,am apucat-o,reluandu-mi locul,punandui-o baiatului in fata ca sa se priveasca
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:15 am

-Nu,nu vreau poze,am zis morocanos.
Imediat ce l`am vazut pe Andy cu o oglinda,mi`am inchis ochii ca atunci cand ajunge in fata mea,eu sa ii deschid sa vad ce`mi facuse.L`am simtit imediat,asa ca mi`am deschis ochii si am privit drept in fata,vazandu`mi reflectia.MI`am facut ochii mari,apoi am inceput sa ma stramb sa vad cum imi sta.
-Wow,am murmurat,ducandu`mi doua degete spre obraz si atingandu`l usor.Mersi,a iesit...cum trebuia sa iasa,i`am spus,indreptandu`mi privirea spre brunet.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:18 am

-Sincer sa fiu ai si fata pentru astfel de machiaje.Fina,simpla si adapteaza cam orice fel de mascara
Spun lasand in jos oglinda,scotandu-mi repede telefonul,facandu-i baiatului o poza fulger
S:Asta numesc eu poza beton
Spuse Sandra privind poza din spatele meu,razand usor.Il privesc pe baiat,facandu-i usor cu ochiul
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:22 am

Il priveam fericit de ceea ce spusese,pe mine fascinandu`ma mai mult acel machiaj de sub ochi,care ar fi trebuit sa fie niste lacrimi.Vazand blitul de la aparat,mi`am dus mainile in san,uitandu`ma mai intai la Andy,apoi la Sandra.
-Nu,nu,poza aia va fi stearsa,am tipat ca un copil,ridicandu`ma de pe scaun si intinzand mana sa iau telefonul,chiar daca faceam un gest cam nepoliticos.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:25 am

AM sarit imediat de pe scaun,Sandra apucand telefonul.M-am urcat pe pat,stand in picioare iar ea langa mine
S:Nici vorba,asta merge direct la colectia noastra
-In plus nu ai de ce sa-ti fie rusine sau mai stiu eu ce.Arati super.Nu-i asa?
J:Nici nu ma gandesc sa spun ca nu
A:Ma mir ca Andy te-a reusit asa bine
-Merci din nou
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:27 am

Ma uit la fiecarepe rand,lovindu`mi usor fruntea cu palma.Erau atatea voci,nu stiamla cine sa ma uit,ce sa cred si ce sa ascult.Un lucru era sigur :poza trebuia stearsa.
-Ca arat bine..m`am convins dar,nu vreau poze.
Vazand cum s`au dus spre pat,i`am urmat pe amandoi,urcandu`ma si eu.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:29 am

Sandra mi-a aruncat telefonul,dandu-se jos de pe pat.L-am prins cu usurinta,ridicandu-l in aer.Era deja deajuns ca eram cu mult mai inalt decat el,plus ca mai ridicasem si mana in sus cu telefonul
-Chiar nu inteleg de ce vrei sa o sterg.Ai o inima atat de haina incat sa ma privezi de o astfel de priveliste?
Intreb oarecum trist,privindu-l patrunzator in ochi,albastrul acela incepand sa-si faca vraja de convingere
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:34 am

Acum era corect,unu contra unu.Ar fi trebuit sa fie usor ,asta daca era mai scund,sau eram eu mai inalt.Mi`am ridicat mana,dar de abia am reusit sa ajung ,si ridicat pe varfuri la fel.Era si cam greu in pat sa`mi tin echilibrul,pentru ca saltelele se tot miscau.Ca sa ajung mai sus,m`am prins de cureaua tipului,incercand sa sar,fara sa il bag in seama.Ma preocupa doar telefonul.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:39 am

-Mai,mai,mai ma lasi fara pantaloni!!
Strig eu apucandu-mi pantalonii cu o mana,tinandu-i ca sa nu cada de pe mine,ridicand si mai sus mana,nevrand deloc sa-l las pe baiat sa ajunga la telefon ca apoi sa stearga frumusete de poza
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:45 am

-Da?Si?Ai fi mai sexy fara ei.
M`am lasat inapooii la inaltimea normala,atintindu`i cureaua cu privirea,uitand pentru un moment de telefon.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:52 am

-Huh?
Il privesc intrebator,lasandu-mi privirea in locul unde se uita si el,realizand mai excat ce intentii ar avea el
-Oooo nu,nici sa nu te gandesti!
Spun apucand cureaua si mai bine
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 6:58 am

-Ori telefonul ori cureaza,ii zambesc intr`un fel mai ciudat,ca si cum as fi fost intr`un film horror,pregatit sa ii iau viata.
-Eu aleg cureaua,apoi si telefonul.Ma descurc sa deschid chestia asta repede..cred.
Am dat din umeri,pregatit sa vad daca mai tineam ceva minte.Prima data i`am indepartat mana,apoi am inceput sa`l desfac.I`am tras cureaua si am aruncat`o jos.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 7:01 am

-Auuuu!!!
AM tipat dandu-ma un pas in spate,ridicand un picior in aer,stand parca ghemuit,tinand telefonul la piept
-Nici pantalonii nici telefonul!Alooo,putin ajutor??
S:Eu nu vreau sa vad asta
Spuse Sandra razand in hohotete,plecand din camera,urmata si de restul
A:Mult noroc frate
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 7:05 am

Acum ca plecasera toti,ma simteam mai bine si mai in siguranta sa fac ce mi`am propus.
-Cum adica... ?La ceva trebuie sa renunti.
M`am lasat in genunchi in fata lui.
-Vreau pantalonii prima data,apoi..telefonul.
Sus In jos
Andy

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 7:09 am

AM strans pantalonii in ambele maini,telefonul tinandu-l intre dinti.Incepusem sa bolborosesc ceva de genul:''lasa pantalonii in pace'' insa degeaba ca oricum nici eu nu intelegeam dar mite baiatul.Il priveam atent,rugandu-ma sa nu ma lase in boxeri.Halal colegi mai aveam si eu
Sus In jos
Kriss

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   Lun Aug 16, 2010 7:12 am

Am sarit imediat cu mainile spre slitul lui,incercand sa il desfac,insa era cam greu la pozitia in care se afla.De abia ajunsesem acolo.Am profitat de ocazie cat iti dusese telefonul intre dinti.
-Prost loc unde sa`l ti,i`am zis,ranjind si apucand celalalt capat cu dintii mei,incepand sa trag de el pentru ca mainile imi ramasesera blocate la slitul lui.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Heaven's calling   

Sus In jos

Heaven's calling
Sus 
Pagina 6 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: