conquest-paradise

real rpg

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

o plimbare banala...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Patricia

Data de inscriere : 12/08/2010

MesajSubiect: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:02 am

Era deja seara , spre 22:00 cam asa iar eu ma plimbam de colo-colo prin parc cautandu`mi parca o ocupare . aveam niste pantaloni trei-sfert pe mine si o flanela albastru inchis de tot. Eram cu gluga in cap si ma plimbam cu capul in pamant
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Daniel Alexander.

Varsta : 24

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:35 am

Aşezat pe o bancă , o bancă veche din lemn -butuc- bătrân de nuc , o bancă deja cam destul de hodorogită , deşi încă mai puteai sta destul de confortabil pe ea , şi nu aveai ce comenta.
Stătea picior peste picioare , cei drept ca o don'şoară , dar acum se poartă ca tinerii băieţi , chiar şi cei mai învârstă stau aşa , nu se pune problema la asta.
Tuşi scurt , amorţit şi mai trase un fum din ţigarea proaspăt aprinsă ; fuma de mai bine de şase ani , fuma de la doişpe ani , decât era un puşti blond , bleg , grăsun şi foarte prost.
Nocivitatea ţigărilor încă nu îl afecta , avea corpul în putere. Corp şi minte sănătoasă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://teenspirit.forumotion.com/forum.htm
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:40 am

Am ridicat putin capul uitandu`ma in jur. dupa cum banuiam ... eram singura tacanita la ora aceea care se plimba prin parc la ora aceea. Mi`am dat jos glua din cap , parul prins in coada de cal imi statea ca naiba.Am continuat sa ma plimb pe aleea aceea ingusta si toata ciopartita. M-am uitat la cer , mda stele . Am hotarat sa mai merg putin si sa ma asez pe o banca , ma cam dureau picioarele
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:46 am

Nu , nu îi păsa dacă era singur sau nu în întregul parc , şi ce conta , nu era la agăţat sau să fie după cineva în urmărire , ştia că erau şi alţii prin parc ţăcăniţi , oameni obişnuiţi , obsedaţi şi presupuşi ''spioni'' care se masturbează în întuneric , parcul ăsta , era un fel de Cişmigiu mai evoluat la populaţie , nimeni şi nimic nu îi semăna acestui parc.
Ridică uşor privirea , trăgând două fumuri din ţigare , apoi zâmbi scurt , observând nu departe o siluetă de fată , o destingea bine cu privirea , era mai micuţă ca el , cu parul lung , având şi sâni şi posterior de la mama natură destul de bun.
Aştepta să se aproprie.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:49 am

Continuam sa merg cu pasi calculari si marunti uitandu`ma la adidasi mei albi Adidas. Am dat putin din cap apoi mi`am ridicat privirile observand o silueta pe o banca putin mai incolo. Am dat din umeri ... oameni mai vine pe aici... am contnuat sa merg ajungand in dreptul banci m`am uitat cu coada ochiului la baiat .
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:54 am

Trase un ultim fum din ţigarea aceia şi o aruncă pe asfaltul tocit , obişnuia să fumeze ţigarea destul de mult , dar când ajungea la aproximativ doi centimetri o arunca jos , devenea puternică la gust şi ardea la degete şi oricum nu se o omora el pentru bani sau ceva de genul ăla.
Îşi trimise privirea spre brunetă , rânjind scurt , când o observă , o poftă masculină , sălbatică şi perversă parcă se trezi în corpul lui , se abţinea foarte bine de la orice comentariu.
-Nu stai jos?
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:57 am

M`am intors cu privirea si tot corpul catre baiat analizand`ul putin cu privirea.
-Um... cred ca da... daca nu te deranjeaza! am zis dand din umeri si asezandu`ma pe banca putin mai departe de el.
-Mersi. am zis scurt privind in alta parte
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 8:01 am

-Nu ai pentru ce. murmură acesta realizând că o mai văzuse undeva pe tipă , unde , nu ştia şi nici nu se omora să îşi dea seamna , dacă venea de la sine era bine dacă nu tot bine.
Fata ezita , ezita multe , să se apropie sa grăiască şi să privească , parcă o vedeai cum începea în curând să tremure ; afară vântul se înteţea cu fiecare minut , vestind o viitoare furtună , sau poate nu vestea nimic , şi era el doar un prost meteorolog .
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 8:08 am

-cum de esti la ora asta in parc? am zis dintr`o data intorcandu`mi capul catre el.
-nu e cam tarziu?adica e imediat 23:00. am zis privind`ul cu o privire glumeata si ridicandu`mi usor s[ranceana incercam sa fac pe dura. Da asa ma prosteam cand nu aveam ce face
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 7:53 pm

Auzi ceea ce spusese fata , întrebarea aia frecventă de la fete , dar ea ce căuta la ora asta pe aici , el măcar avea o scuză era băiat.
-Hm... ce caut eu pe aici? Să vedem. Lenea de a sta închis în mansardă? Plictiseala? Sau nevoia de a fuma un Kent pe o bancă veche în parc să fie ? pusese acesta întrebările , care întradevăr erau adevărate , toate fiind răspunsuri corecte.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 8:02 pm

L`am ascultat atenta privindu`l .
-aha... presupun ca.. toate din cele ce le`ai zis.. zisesem eu dand din umeri si lasandu`mi capul pe spate. Mi`am inchis ochii apoi i`am deschis privind cerul albastru inchisi cu miile de stele
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 8:18 pm

Ah plictisitoare aceea conversaţie , rău..
-Dar tu ce naiba cauţi la unşpe noapte în parc? întrebă privind-o pe tipă , mai scoţându-şi din pachetul de Kent o ţigaretă , ducând-o în gură , scotocind după bricheta; Scoase bricheta roşie -plastic ce să mai- , aprinse focul şi apoi ţigarea , trăgând două fumuri nocive în piept .
Îşi băgă bricheta plasticată în pachetul de ţigarete , apoi pe acesta în buzunar , şi o privi pe tipă.
-Şi totuşi care este numele tău? întrebă cu o urmă de non-şalanţă în voce , plictisit la dreptul de acel parc şi aceea non-conversaţie.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 11:11 pm

Mi`am intors privirile catre el putin confunza
-um... ma plimbam si in caz ca nu stiai... suntem colegi si ma numesc Patricia. am zis eu asa fara oprire luand o gura mare de aer la final.
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 11:15 pm

-Ah da? întrebă pe un ton prostesc , oarecum uimit de realizarea fetei , el oricum nu băga de seamă ce colegi avea.
-Eh eu sunt Alex sau Dani , cum vrei tu , drăgă. mormăi scurt , zâmbind schiţat privind-o pe fată cu coada ochiului.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Joi Aug 12, 2010 11:20 pm

-incantata! am zis eu zambind scurt.
-e ok daca iti zic Dani?imi place mai mult cum suna... am zis privindu`l jucaus bagandu`mi mainile in buzunarul flanelei albe
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Vin Aug 13, 2010 12:07 am

-Sigur , poţi spune cum vrea sufleţelul tău. zâmbi scurt ,realizând cât de zemos o' sunat asta. Nu se putea abţine , mai scoase o ţigare Kent din pachet apoi îl îndreptă spre tânără neştiind dacă fuma sau nu.
-Vrei şi tu?
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Vin Aug 13, 2010 12:08 am

-aa... scuze dar numai fumez! m`am lasat de doi ani incoa`. spun eu zambind scurt refuzandu`i politicos pachetul de kent
-tu de cat timp fumezi?
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Vin Aug 13, 2010 1:04 am

Nu îl deranjase refuzul fetei , neah , era oarecum obişnuit cu acest gest.
-Ah păi de vreo şapte-opt ani. îi răspunse acesteia , scrumând ţigarea pe pământ nepăsător.
-Dar tu câţi ani ai gagico'? întrebă curios de vârsta tinerei.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Vin Aug 13, 2010 1:09 am

-cati imi dai?spun eu privindu`l curioasa .
-hai sa vad daca ghicesti!... spun eu scotandu`mi mana din buzunar cu tot cu telefon si uitandu`ma plictisita la ceas , apooi bagandu`l inapoi in buzunar cu tot cu mana astepta raspunsul lui Dani
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Vin Aug 13, 2010 3:25 am

-Habar nu am. Vreo şaptişpe? întrebă pe un ton neştiutor , oarecum curios de vârsta reală a tipei . Deşi după aparenţă era sigur minoră , acum cine ştie câţi ani avea .
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Lun Aug 16, 2010 3:16 pm

-nope... am chiar 18... nu mai sunt minora... zic eu scotand limba copilareste
-dar tu cati ani ai?
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Mar Aug 17, 2010 5:11 am

Când auzi de optişpe se miră ,dar asta e , păcat că nu mai era minoră , lui îi plăceau minorele şi so o ardă cu ele.
-Mmm...mă mir. dădu' din umeri scurt. Eu am douăşunu'. răspunse la întrebarea brunetei.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Mar Aug 17, 2010 5:40 am

-esti mare!... am zis intr`un final
-si ma rog de ce te miri?nu par a 18 ani?
Sus In jos
Daniel Alexander.

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Mar Aug 17, 2010 5:44 am

Ah el mare? Probabil , dar la ce minte de puştan avea , nu prea părea.
-Um... nu. îi răspunse tipei la întrebare , sec.
Sus In jos
Patricia

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   Mar Aug 17, 2010 5:50 am

-nu?dar de cati ani par?il intreb putin mirata... multa lume ii zicea ca e chiar prea tanara... adica pare de 20 ... 21 de ani
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: o plimbare banala...   

Sus In jos

o plimbare banala...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
conquest-paradise :: City :: Park-
Mergi direct la: